Депутати Верховної та обласної ради виступають проти рейдерського захоплення «Черкасиобленерго»

03 лютого 2021, 14:02

Захистити інтереси колективу ПАТ «Черкасиобленерго», не допустити рейдерського захоплення компанії та зміни нинішнього менеджменту Товариства, а також добитися припинення провадження у справі про банкрутство підприємства. Саме про вирішення таких питань говорили в головному офісі Товариства під час зустрічі з депутатами Верховної та обласної рад.

Голова правління ПАТ «Черкасиобленерго» Олег Самчук зазначив, що через банкрутство підприємства першочергово страждатимуть українці – енергетики, які там працюють. 

- На сьогодні колектив Товариства нараховує 3700 працівників. Це 3700 черкаських сімей. Дехто трудиться тут роками і цілими родинами, присвятивши своє життя цій справі і працюючи на благо черкащан, - наголосив він. – Починаючи ще з 2004-го року, а надто – у 2015-2017-х роках – підприємство знаходилося в стадії банкрутства. Але така компанія як обленерго апріорі не може бути збитковою, якщо їй не наносити умисну шкоду. 2004-го року Товариство закупило насіння соняшника на суму 47 млн грн при курсі долара 1 грн 80 коп. Усім зрозуміло, для чого це робилося. Крім того, був арбітражний керуючий, який взагалі не цікавився роботою компанії, і Фонд держмайна, який мав би контролювати та допомагати здійснювати діяльність компанії, однак не робив цього. Пізніше, у 2015 році, тодішній менеджмент вивів із підприємства 1 млрд 700 млн грн через інші фірми. Обленерго, у свою чергу, заборгувало перед ДП «Енергоринок». У цій ситуації мене дивує позиція регулятора, Енергоринку, Фонду держмайна стосовно того, чому ці борги лише нарощувалися і не вживалися ніякі дії? 

Олег Самчук очолив ПАТ «Черкасиобленерго» у 2017 році. За його ініціативи у тому ж році порушили низку кримінальних справ за фактами доведення підприємства до банкрутства. Нині завдяки ефективній роботі підприємство працює прибутково та готується до припинення провадження у справі про банкрутство, але позитивна динаміка роботи та збільшення вартості компанії виявилися не вигідними для розпорядника найбільшої частини акцій, наголошує пан Самчук. 

- Тому зусиллями керівників Фонду державного майна України намагаються через різні схеми повернути колишню т.в.о. голови правління Світлану Кузьмінську, яка з «мовчазної» згоди ФДМУ за два роки керівництва, з 2015-го по 2017-й, завела ПАТ «Черкасиобленерго» в мільярдні борги в рамках реалізації плану з заволодіння майном Товариства, - говорить він.

Поряд із цим, нині гостро стоїть питання стосовно банкрутства ПАТ «Черкасиобленерго». Три роки керівництво компанії просило видати наказ про те, що компанія підлягає приватизації. Згідно закону, такі підприємства мають право закрити провадження про своє банкрутство. Врешті 6-го січня цього року за підписом заступника Фонду держмайна прийшла відповідь, що ПАТ «Черкасиобленерго» включено у малу приватизацію. Відразу після цього Товариство підготувало пакет документів на закриття справи і подало їх до відповідних інстанцій.

- Однак Фонд держмайна вирішив терміново провести збори акціонерів із одним лише питанням в порядку денному: змінити голову правління на тимчасово виконуючого обов’язки. Нікого не цікавили ні аудит, ні показники роботи компанії. Мені сказали, що це «політичне питання», - додав Олег Самчук.

На його думку, все це робиться задля поновлення на посаді екскерівниці підприємства Світлани Кузмінської. Адже як тільки в компанії з’явиться т.в.о., вона зможе поновитися на посаді згідно рішення Вінницького суду.

Схеми з заволодіння за безцінь державним майном, загроза дестабілізації роботи стратегічного підприємства та багатотисячного колективу, необґрунтовані дії направлені проти ефективного менеджменту ПАТ «Черкасиобленерго» обурили як депутатів Верховної Ради України, так і депутатів усіх рівнів Черкащини.

Народний депутат України, голова підкомітету з питань енергозбереження та енергоефективності Комітету Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Сергій Нагорняк підтримує позицію голови правління Олега Самчука та трудового колективу Товариства, і під час брифінгу у Верховній раді вже піднімав питання про недопущення по суті рейдерського захоплення ПАТ «Черкасиобленерго».

- На сьогоднішній день «Черкасиобленерго» - одне з небагатьох підприємств, де власником контрольного пакету акцій є держава. Очевидно, що є якийсь замовник, який хоче купити задешево компанію, і за рахунок різних інструментів, як-то призначення лояльного керівника, який зажене компанію у борги, хоче знизити її вартість. На мою думку, ці люди працюють через Фонд держмайна. Бо те, що Фонд розповідає, мовляв, держава є неефективним власником, - це показник. На мою думку, неефективними можуть бути і люди, що керують тим Фондом чи тими підприємствами, що працюють у збиток. Мені невідомо, хто замовник цього всього. Але якщо розкласти карту України, то відомо, хто стоїть за яким обленерго. Фонду держмайна хочеться похизуватися, що ми продали це майно, а потім ці гроші проїли. Ми з колегами вже зверталися стосовно цього питання до Генпрокурора. І якщо потрібно, будемо звертатися ще, - наголосив Сергій Нагорняк.

Олександр Коваленко, голова однієї з найбільших фракцій у обласній раді ВО «ЧЕРКАЩАНИ», запевнив, що депутати теж підтримують збереження ПАТ «Черкасиобленерго»:

- Ми не допустимо штучного доведення «Черкасиобленерго» до банкрутства. Це стратегічно важливе підприємство для усієї Черкащини. І депутатська фракція ВО «ЧЕРКАЩАНИ» в обласній раді виступатиме із ініціативою щодо об’єднання депутатських сил у допомозі підприємству. «Черкасиобленерго» - це не лише підприємство, що забезпечує область електроенергією, це місце роботи для 3 500 черкащан, - зазначив Олександр Коваленко. 

Також він вніс пропозицію, замість приватизації, передати ПАТ "Черкасиобленерго" в комунальну власність обласної ради, щоб прибутки надходили на користь області.

У межах візиту гості ознайомилися з роботою підприємства, поспілкувалися з колективами, відвідали серце Товариства - центральну диспетчерську службу та кол-центр.

Також народні обранці завітали до Черкаської філії ПАТ «Черкасиобленерго» і на власні очі побачили позитивний результат діяльності нинішнього керівництва за три роки.

Депутати наголосили – відразу помітні не лише гідні та комфортні умови, створені для працівників, а й їхні настрої.

- Під керівництвом Олега Самчука відбувся суттєвий прогрес компанії. Я бачу зміни на краще в усьому: і в зарплатах, за які ми колись разом боролися, і в побутових умовах, про які працівники із жахом згадують, і сервісні служби вже зовсім іншого, вищого рівня. Але, на превеликий жаль, мені знову доводиться вже в статусі обласного депутата цікавитися питаннями, пов’язаними з ПАТ «Черкасиобленерго». Бо, на жаль, деякі негативні тенденції збереглися: у столичних владних кабінетах компанію досі не чують і цілеспрямовано ведуть її до занепаду. Але ми цього не допустимо - захистимо і підприємство, і цей колектив, - наголосив депутат обласної ради (ВО “ЧЕРКАЩАНИ”) Олег Петренко.

Закриття справи про банкрутство, вирішення питання щодо стягнення заборгованості ПрАТ «Азот» перед ПАТ «Черкасиобленерго», погашення боргів ПАТ «Черкасиобленерго» перед ДП «Енергоринок» і державним бюджетом, а також для ефективного управління підняття питання про ініціювання Черкаською обласною радою передачі до комунальної власності Черкаської обласної громади державного пакету акцій ПАТ «Черкасиобленерго» в розмірі 46% на підставі статті 3 ЗУ «Про передачу об’єктів права державної та комунальної власності». Саме такі пріоритети визначили для себе народні та обласні депутати, підсумовуючи зустріч. Кажуть, будуть звертатися у всі потрібні інстанції, аби захистити черкаських енергетиків та планують зустрітися з новопризначеним головою Черкаської ОДА Олександром Скічком, аби заручитися його підтримкою щодо відстоювання інтересів підприємства.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору