Депутати міськради сперечалися щодо питання присвоєння звання «Почесного громадянина Канева» екс-очільнику Канівської ГЕС Івану Синенку, пише «Kanos».
Зокрема, на початку минулого сесійного засідання міської ради голова регламентної комісії Юрій Гамалій запропонував зняти із розгляду відповідне питання, оскільки положення не передбачає присвоєння відповідного звання посмертно. Відповідна ініціатива була зафіксована у протоколі засіданні регламентної комісії.
- Це питання можна розглядати тільки після того, як будуть внесені відповідні зміни у положення. Я пропоную доопрацювати положення, адже в інакшому випадку, ми можемо чекати лавину подань стосовно присвоєння відповідно звання починаючи від Підкови та Шевченка, і завершуюючи Чорноволом та Петренком, - зауважив Юрій Гамалій.
Водночас, заступник міського голови Наталія Матінова розповіла про передісторію цього питання. Як виявилося, ініціатива стосовно присвоєння звання «Почесного громадянина» Івану Синенку сягає свого початку ще з 2012-го року.
- Саме тоді колектив 4-ої школи виступив із відповідним клопотанням, яке було підтримане працівниками ГЕС та обласним комітетом профспілки. Виконавчим комітетом було прийняте схвальне рішення та запропоновано винесення на розгляд сесії. Із невідомих причин, це рішення не було винесене на розгляд міської ради. Але ще з того часу питання присвоєння «Почесного звання» Івану Синенко піднімалося декілька разів, - зазначила чиновниця.
Крім того, Наталія Матінова зауважила, що відповідні зміни у положення стосовно того, що почесне звання не присвоюється посмертно - не було затверджені.
У відповідь на це Юрій Гамалій констатував, що, відповідно до неофіційних даних, у попередньому скликанні знайшлося лише 6-9 депутатів, які були згодні голосувати за це рішення, і, щоб не травмувати Івана Васильовича, тоді це рішення не було винесено на розгляд міської ради. Окрім цього, депутат нагадав про листи, які написані людьми, що проти такого рішення.
Долучився до відповідної полеміки і очільник депутатської фракції «Опозиційний блок» Олег Калніболоцький, який запропонував перенести розгляд відповідного питання на березневу сесію.
- Давайте перенесем розгляд відповідного питання на наступне сесійне засідання і поставим його першим у порядку денному. Дві-три людини не можуть вирішити за всіх мешканців Канева. Бо зараз двома-трьома голосами ми поховаємо надію майже всього Канева, людей, які його підтримували, - резюмував він.
Відтак, 19 депутатів проголосували за те, щоб перенести розгляд відповідного питання на березневу сесію та поставити його першим у порядку денному.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram