Наприкінці тижня депутати Черкаської міської ради, а вслід за ними і депутати облради проголосувати за визнання Росії державою-агресором, а “ЛНР” та “ДНР” – терористичними організаціями. Міські обранці таке рішення прийняли одностайно, на відміну від них, обласні - не спромоглися на одноголосне рішення. "За" проголосувало 59, 1 депутат утримався, не брали участь у голосуванні 3 депутати. "Про все" поцікавилося у депутатів - чи це суто політичне рішення, чи воно матиме практичні наслідки для Черкас та області.
Секретар міськради Олександр Радуцький:
- Це позиція. Зрозуміло, що врожай хліба, чи винограду завдяки їй не збереш, на полицях магазинів не стане, наприкад, більше борошна. Наше рішення - це швидше моральна підтримка, енергетична складова міста. Кожна міська, селищна і районна ради визначаються у цьому питанні по-своєму. Якщо в якійсь області за визнання Росії агресором, а так званих "ЛНР" і "ДНР" - терористичними організаціями, можуть не проголосувати один-два депутати, то на це дуже звертають увагу. У нас усі присутні у залі у поіменному режимі проголосували за це. Тому це приклад для жителів Черкас, позиція депутатів міської ради, яку ми в нинішніх умовах повинні були озвучити.
Депутат міськради Тетяна Богомол (УДАР):
- Люди й так знають, що Росія - це агресор, а своїм голосуванням ми в черговий раз висловили позицію черкащан. Хоча наше рішення і носить більш політичний, аніж практичний характер, але в будь-якому разі воно було необхідне. Адже своїм голосуванням ми показали підтримку Верховній Раді, яка ще 27 січня визнала Росю країною-агресором. Хоча, на мою думку, і нам, і парламентаріям визнавати Росію агресоро варто було б значно раніше. Ще під час подій у Криму.
Депутат міськради Ярослав Нищик (ВО Свобода):
- Потрібно визнавати, що жодної законодавчої сили подібні рішення не несуть. Проте варто не забувати про те, що це є вияв політичної волі, свідчення того, що певна територіальна громада не бажає бачити на своїй території "визволителів" з Росії, а бажає перемоги українській армії. Це як з пам'ятником Леніну - де його немає, там немає сепаратизму. Так і тут - бажаючі захопити українські землі мають бути готовими до тотального партизанського опору української нації. Та й масове прийняття подібних рішень "натякає" керівництву держави про ту лінію поведінки, яку воно мало б займати у своєму ставленні до російської агресії.
Депутат міськради Олег Ліходькін (Вільні демократи):
- Я вважаю, що подібні звернення потрібні, але вони мають бути своєчасні і логічні. Логічним би було прийняття звернення до Верховної Ради з вимогою визнати ДНР і ЛНР терористичними організаціями, ще до того, як вона сама його прийняла. А так, після того, як парламент вже таке рішення прийняв, то прийняття його на місцях виглядає показушним. Аргументи, що цим ми нібито виявляємо потенційних сепаратистів просто смішні. Якщо публічна людина (депутат) справді сепаратиських поглядів, вона в нашому регіоні ніколи таких поглядів не виявить. А проявляються тільки ті, хто і так зрозуміло, яку позицію займає. Проголосоване міськрадою рішення - політичне і ні на що не впливає.
Депутат міськради Юрій Сас (Блок Петра Порошенка):
- Насправді місцеві ради не можуть визнавати, чи не визнавати когось агресором, або терористичною організацією. Це виходить за рамки їхньої компетенції. Власне в рішенні йдеться не про визнання, а про підтримку рішення ВРУ про визнання. Це політична дія, яка засвідчує єдність всієї нації, яка складається не тільки з індивідуумів, але і з самоврядних громад. Не слід забувати, що Черкаська (як і Київська) міські ради є єдиними місцевими радами в Україні, які обрані не в 2010 році (за Януковича), а в постреволюційному 2014 році. В решті рад міцно засіли колишні регіонали, комуністи, різного роду пристосуванці та відверті колаборанти. Для них - внесення питання про підтримку визнання Россії агресором, а банди ДНР/ЛНР терористами стає моментом істини, лакмусовим папірцем лояльності до держави Україна та її національних інтересів.
Депутат облради Юлія Воєвода:
- Якщо не тільки депутати Верховної Ради приймають таке рішення, а й інші ради, то такими діями ми покажемо, що всі жителі областей вважають Україну цілісною державою . Це ще раз підтверджує, що кожна область має буди з державою одним цілим, а не окремою територією. Можливо, це дасть світовій спільноті поштовх до засудження РФ та запровадження нових санкцій як до держави, що є агресором. Адже думка кожного громадянина в такій ситуації важлива для прийняття "серйозних" рішень на рівні держави. Черкаська область підтвердила, що її громада вважає, що РФ зайшла з озброєними силами на територію нашої держави, надає підтримку озброєним групам, які були організовані на території країни.
Депутат облради Анатолій Бондаренко:
- Я вважаю, що таке рішення потрібне було для підтримки морального стану населення. Ніякого іншого навантаження воно не несе, містить лише політичний характер. Та на мою думку, приймати його потрібно було не зараз, а ще півроку тому. А нині важливі не такі рішення, а практична допомога бійцям.
Депутат облради Любов Майборода:
- Таке рішення, насамперед, спрямоване на те, щоб змобілізувати населення області у підтримці наших Збройних сил та у підтримці політики влади. Також це висловлення позиції кожного депутата. Але мушу погодитися з тим, що ніяких юридичних наслідків таке рішення облради не має, воно - політичне. Значно краще було б, якби такі звернення голосувалися спершу місцевими радами, а вже потім Верховною Радою. А так вийшло, що ми голосували навздогін Верховні Раді, можна сказати, заднім числом.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram