Депутати міськради вимагають від керівництва держави знизити тарифи на послуги ЖКГ

27 травня 2016, 07:35

комуналка

34-ма голосами «за» сьогодні депутати Черкаської міської ради підтримали звернення до Президента України Петра Порошенка, Голови Верховної Ради Андрія Парубія та Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана щодо необхідності зниження існуючих тарифів для населення на житлово-комунальні послуги та недоцільності їх подальшого підняття, як це пропонує Уряд.

У зверненні, озвученому на сесії головою фракції ВО «Батьківщина» у міський раді Романом Діскантом, зокрема, йдеться, що у зв’язку з введенням в дію останніх рішень Кабінету міністрів стосовно підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги, які базуються на новій завищеній майже вдвічі ціні на газ, більшість сімей міста Черкаси не зможуть своєчасно та у повному обсязі сплачувати завищені рахунки за комунальні послуги.

Адже нові ціни стали непідйомним тягарем для багатьох українських родин. Тим більше, що внаслідок падіння гривні середня зарплата населення в доларовому еквіваленті зменшилася в 2,7 рази, а пенсія - вдвічі.

Тож після запровадження нових тарифів 75 відсотків населення будуть змушені оформляти субсидії, на що з держбюджету буде витрачено десятки мільярдів гривень.

– При цьому, як свідчать минулорічні розрахунки, потреби населення можуть бути повністю забезпечені українським газом, закупівельна ціна якого становить 1590 грн. за кубічний метр, що в 4,3 рази нижче, ніж озвучена Урядом. Натомість, незважаючи на те, що населенню уже виставлено суттєво завищені тарифи, новий уряд продовжує ганебну політику необґрунтованого їх підвищення, – наголошує Роман Діскант.

На думку міських обранців, тарифи на житлово-комунальні послуги мають бути знижені, і водночас вони мають бути окупними для підприємств, які надають ці послуги. Тож необхідно в найближчий час розглянути це питання та поставити людям ринково обґрунтовані, а не завищені тарифи.

Враховуючи зазначене, депутати вимагають негайно забезпечити здійснення державного регулювання в сферах енергетики та комунальних послуг в установленому законодавством порядку.

Нагадаємо, черкащанам повідомили про нові тарифи на опалення та гарячу воду.

За інформацією прес-служби Черкаської міськради

Коментарі

Вгору