Делегація з Черкас їздила до Вінниці вивчати досвід колег у сфері розвитку транспортної інфраструктури

06 березня 2023, 07:46

Транспортна реформа у Вінниці стартувала в 2012 році. Тодішня реорганізація перевезень допомогла зберегти систему муніципального транспорту та розвинути її в одну із кращих в Україні. Аби вивчити досвід колег у цій сфері, Вінницю відвідала офіційна делегація з Черкас на чолі з першим заступником міського голови Сергієм Тищенком.

До складу делегації увійшли представники департаменту житлово-комунального комплексу, КП "Черкасиелектротранс" та компанії "СмартТикетТехнолоджи".

– Вінниця – один із дуже успішних прикладів в Україні, який демонструє якісні й зручні пасажирські перевезення муніципальним громадським транспортом, – прокоментував Сергій Тищенко. – Ми розуміємо, що транспортна реформа – це важкий і тривалий у часі процес, який потребує доброї комплексної підготовки. Тож ми хотіли б зміцнити ділові стосунки між містами, ознайомитися із вашим досвідом та використати в подальшому отримані знання для розвитку транспортної інфраструктури в Черкасах.

Реформу транспортної системи у Вінниці розпочали, аби зменшити на маршрутах кількість приватних автобусів, які курсували «хаотично» та диктували владі свої умови. Їй передувала велика підготовча робота. Для прикладу, ще в 2007 році тут отримали 116 цюріхських трамваїв зі Швейцарії у межах укладеного меморандуму. Паралельно у Вінниці закуповували за кредитні кошти нові вітчизняні тролейбуси і автобуси.

– Відтоді кількість приватних автобусів зменшилася практично удвічі, – зауважує директор департаменту транспорту та міської мобільності Вінницької міської ради Андрій Сорокін,. – Натомість вдалося розвинути мережу муніципального транспорту. Відповідно збільшилася і кількість платних пасажирів, які користуються комунальним транспортом.

У Вінниці організована й система контролю за роботою транспорту (у тому числі й приватного): це відділ оперативного реагування «Цілодобова варта», центральна диспетчерська служба, ревізори з безпеки руху, диспетчери кінцевих пунктів.

У всьому громадському транспорті Вінниці (як у муніципальному, так і в приватному) відсутній розрахунок готівкою. У 2019 році тут запровадили електронну оплату за проїзд. Для цього можна скористатися муніципальною карткою вінничанина, банківською карткою, через QR-код або ж придбати разовий квиток (який, до слова, діє впродовж години та коштує на гривню дорожче).

Делегація з Черкас оглянула серед іншого й транспортну інфраструктуру Вінниці. Фахівці профільних підрозділів відвідали автобусний парк, трамвайне та тролейбусне депо, де проводять роботи з реконструкції і технічного обслуговування транспорту.

У межах візиту черкаські комунальники дізнавалися й про роботу з інспекторів із паркування, які пильнують за тим, щоб не допустити порушення правил дорожнього руху. Загалом обговорили розвиток міського простору у Вінниці.

За інформацією пресслужби Черкаської міської ради

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Складається враження, що підрядник отримує гроші за те, що нічого не робить, – черкащанин про впровадження валідаторів у місті

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору