Делегація Черкащини долучилася до обговорення змін до Конституції у частині децентралізації

05 березня 2020, 09:03

Сьогодні представники Черкаської, Київської, Житомирської, Чернігівської та Рівненської областей обговорили баченння зміни до Конституції в частині децентралізації.

Керівники адміністрацій, рад, представники органів місцевого самоврядування, експерти, активісти Черкащини дискутували про:

– рівні місцевого самоврядування;
– систему місцевих органів виконавчої влади;
– формат партнерства і взаємодії між державою та ОМС;
– статуси мера і депутата;
– які проблеми треба вирішити чи для створити можливості завдяки змінам до КУ;
– права та гарантії місцевого самоврядування;
– фінансовий захист ОМС та ін.

Такі обговорення відбудуться у всіх областях. Це свідчення легітимності процесів і того, що реформу рухають саме громадяни, – переконаний голова Черкаської ОДА Роман Боднар.

– Без змін до Конституції процес завершення реформи децентралізації неможливий, – відзначає керівник Черкаської ОДА. – Зміни до найважливішого документу – це про кожного з нас, тому важливий діалог. За результатами всього циклу обговорень мають бути сформовані консенсусні положення Конституції України та законів. Важливо чітко розмежувати повноваження органів місцевого самоврядування та державних органів виконавчої влади. Реформа децентралізації підходить до логічного завершення. Маємо досягти консенсусу!

Після спільного обговорення, яке очолили незалежні фасилітатори, представники Черкащини розділилися на групи.

Дискутували щодо кількості рівнів місцевого самоврядування в Україні, системи органів виконавчої влади, забезпечення прозорості місцевого самоврядування й відповідальності перед виборцями та з інших питань.

За результатами роботи всі учасники обговорень із 5 областей внесли пропозиції із питань розділення повноважень між державою та органами місцевого самоврядування, фінансового захисту й терміну повноважень органів місцевого самоврядування.

За інформацією із прес-служби Черкаської ОДА

Поділитись

Коментарі

Вгору