“Дехто купив сертифікати”: на Звенигородщині педагоги скаржаться на “примусову” вакцинацію від COVID

30 вересня 2021, 19:12

Вчителів шкіл нібито змушували терміново вакцинуватись, аби навчальні заклади продовжили роботу в умовах карантину. Про це заявляє один із педагогів зі Звенигородського району, пише Сергій Радченко для "Вістей Черкащини".

–Вимагалося, щоб 80 відсотків вчителів були вакцинованими. У нашій школі донедавна було трохи більше 50 відсотків, – розповідає на умовах анонімності викладач. – За пару днів цей показник «нагнали» до необхідної цифри. Наше керівництво на підвищених тонах пояснювало, що потрібно йти й робити щеплення, бо від них цього вимагають Черкаси. По великому рахунку, нам не залишили вибору.

Вчитель стверджує, що дехто з колег навіть намагався придбати сертифікат про вакцинацію. Один такий коштує 500 гривень.

–Дехто купив вакцину, – зізнається педагог. – Є місце, де можна не робити укол, а просто придбати сертифікат за 500 гривень. Дійшло до того, що до вчителів телефонували й запитували, де вакцинувалися, яким препаратом і так далі. Ніхто не має права цього запитувати. Або прямо в школі вимагають, щоб показали місце від уколу шприцом. Тобто, перевіряють, чи справді робилась вакцинація.

Заяви про примусову вакцинацію є вигадкою, переконує начальник управління освіти та науки Черкаської ОДА Валерій Данилевський.

– Можливо, комусь наснився дурний сон і, не знаючи, куди його притулити – притулив до нас, – каже Данилевський. – Насправді, ми лише цікавились ходом вакцинації. Коли самі педагоги просили, ми домовлялись з вакцинувальними бригадами, аби вони приїжджали в заклад. Були випадки, коли лідери учнівського самоврядування звертались до своїх наставників-педагогів й просили, щоб вчителі провакцинувались. Діти не хотіли йти на дистанційне навчання. Тому абсурдно твердити, що хтось на когось тиснув. Люди відповідально віднеслись і самостійно зробили щеплення. Зараз спокійно працюють.

Про випадки купівлі сертифікатів Данилевський знає лише з чуток.

– Якби я напевне знав про такі випадки, то одразу реагував би, – пояснює головний освітянин області. – Це незаконно. Таке хибне вакцинування наражає на небезпеку оточуючих і власника такої довідки. Розмови про таке є, але чітких відомостей про це я не маю. Ніхто ж не зізнається. Тому важко щось довести.

Із майже 600 шкіл області нині на дистанційній формі навчання лише 20. Вчителі самі розуміли, що варто отримати вакцину, аби не наражати на небезпеку себе та дітей, каже Валерій Данилевський.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору