Мода на українські орнаменти зростає, національні елементи можна побачити на футболках, сукнях, аксесуарах. Де придбати справжню українську вишиванку за прийнятною ціною, та як відрізнити її від китайського аналогу, повідомляють журналісти in.ck.ua, обійшовши торгові павільйони та магазини Черкас.
“Зоряний”
Окрім традиційних сорочок та сукенок, тут є вишиті рушники, картини, пояси та чоловічі краватки. Вироби ручної роботи замовляють у черкаських майстринь, а також на Львівщині, Поділлі, Харківщині та в інших областях. Продавець магазину радить звертати увагу на матеріал вишиванки, адже сьогодні традиційний український одяг виготовляють і в Китаї з етикеткою “Made in Ukraine”. Однак матеріал таких вишиванок не дуже якісний і неприємний на дотик. Українська ж вишиванка завжди комфортна для тіла, не деформується під час прання, а нитки вишиванок ручної роботи не висмикуються з орнаменту навіть через десятки років.
“Ярмарок”
Світлини вишиванок з цього магазину ви не знайдете в інтернеті, тому що власниця, майстриня та за сумісництвом вчитель Катерина із задоволенням розповість про вишивку, знаки-обереги, але не дозволить сфотографувати створену красу. Пояснює, що ескіз для вишивок разом з ученицями придумує самостійно і побоюється плагіату. А ще жінка вірить, вишиванка – річ майже священна, її потрібно створювати лише на замовлення, а орнамент добирати за іменем та датою народження. Тоді вона оберігатиме свого власника від невдач і хвороб, а також допомагатиме досягти успіху. Назву цей магазин також має непросту – тут ви можете поторгуватися за товар, сорочку, сукню або українські сувеніри ручної роботи. Всіх допитливих містян чекають щодня по вулиці Смілянській навпроти Управління національної патрульної поліції.
“Українська вишивка”
Перший магазин, де за прилавком ми побачили чоловіка. Для Олександра його справа – частина життя. Каже, працює не для заробітку, а заради задоволення і спілкування з гарними людьми. Якщо із 500 товарів жоден не пасуватиме, то 501 пошиє спеціально для клієнта. В асортименті магазину є декілька моделей машинної вишивки, але більшість – вироби ручної роботи традиційних фасонів і сучасні модні "новинки". Ціна варіюється від 650 гривень до 3000 гривень. Окрім сорочок і сукенок, на прилавках є рушники, пояси та… чобітки!
Центральний ринок
Точка №1
Вишиванки та витинанки різних областей України можна побачити та придбати у торговому павільйоні другого ряду по вулиці Смілянській. Є машинна вишивка та ручна робота. Останні замовляють у черкаських майстринь, із матеріалів – бавовна та льон. В асортименті оздоблений одяг для чоловіків (сорочки), жінок (сукні, пояси, сорочки), дитячі костюми (сорочка + спідничка або штанці). Тканина оздоблена хрестиком, найбільш популярний візерунок – квіти. Вартість вишиванок варіюється від 250 до 950 гривень.
Точка №2
У сусідньому ряді також є павільйон із вишивкою. Тут представлений одяг, оздоблений майстринями із Західної України: Львівщини, Волині, Франківщини. Деякі речі продавчиня вишиває власноруч бісером. Вони – найдорожчі, але одразу привертають увагу своєю оригінальністю. Вартість варіюється від 300 до понад 1000 гривень. У асортименті вишиванки білого, чорного, червоного, синього кольорів із бавовни та льону. Додатково запропонують коралі (намисто) різного кольору.
Точка №3
Ця "розкладка" просто біля входу до так званого "критого ринку" сподобається всім панянкам, які в захваті від червоного кольору і розраховують на бюджетну вартість. В асортименті, окрім багряного, є декілька синіх і чорних вишиванок. Моделі для жінок, чоловіків, дітей. Вартість від 150 гривень. Вироби машинної та ручної роботи замовляють у місцевих майстринь та швейних фабрик області. Оздоблений вручну виріб тут можна придбати за 850-1100 гривень.
Це далеко не всі місця, де можна приміряти, замовити та придбати вишиванку. Але навіть відвідавши їх, ми зрозуміли – в Черкасах є з чого обрати.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram