У четверг, 7 червня оприлюднено інформацію у розтраті 3 млн грн посадовцями Черкаської міської ради. Зокрема, прокуратурою оголошено підозри екс-директору департаменту освіти та гуманітарної політики ЧМР, нині заступнику міського голови Ігорю Волошину та заступнику цього ж департаменту Максиму Шадловському. Вже в п'ятницю фігуранти справи вирішили показати те обладнання, з приводу якого їм і було оголошено підозру, пише Вичерпно.
- Прокурором області Сергієм Овчаренком були надані матеріали щодо відсутності спортивного обладнання, тому ми сьогодні і зібралися, щоб його показати. І щоб надалі краще перевіряли матеріали, — зазначив Максим Шадловський.
Як повідомила прокуратура, слідством установлено, що посадові особи Черкаської міської ради за попередньою змовою між собою, маючи на меті розтрату бюджетних коштів на користь третьої особи, залучили до своєї протиправної діяльності приватного підприємця та її чоловіка. Саме з приватним підприємцем зазначені посадовці в 2017 році від імені департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради уклали договори поставки товару. Достовірно знаючи, що обумовлений товар не закуплявся та не постачався, а отже, умови договору в дійсності не виконано, вказані посадові особи підписали акти прийому-передачі майна та договори про передачу товару на зберігання, внаслідок чого за нібито надані послуги підприємцю з бюджету перераховано більш як 3 млн 260 тис. грн.
- Нас звинувачують, що ми нібито привласнили державні кошти, але цей інвентар є, він чекає свого часу, — пояснив Ігор Волошин.
Як пояснив Микола Бондаренко, представник приватного підприємця, який постачав гімнастичне обладнання, більшість інвентаря — це мати. Загальна вартість обладнання становить близько 4,5 млн грн. Воно займає близько 100 кубічних метрів.
Тетяна Пінковська, заступниця директора КДЮСШ «Спартак» ЧМР, сказала, що це високоякісне обладнання, що має міжнародний сертифікат обладнання гімнастики. Інвентар весь німецького виробника.
- Ми сподіваємося, що ремонт в гімнастичній школі нарешті закінчиться і діти зможуть там займатися, — сказала пані Тетяна.
- Завдяки тендеру воно вийшло значно дешевшим, ми зекономили близько 400 тисяч гривень. Це обладнання тут лежить вже декілька місяців, було перевезене через кримінальне провадження. Основна претензія по всіх провадженнях, що кошти перераховані, а обладнання немає. Однак правоохоронці бачили це обладнання, проте вчора в підозрі було написано, що обладнання немає, — розповів Микола Бондаренко.
Посадовці переконують, що звинувачення в тому, що гроші Миколі Бондаренку були перераховані раніше, ніж було отримане обладнання, не відповідають дійсності. Обладнання було отримане вчасно, але оскільки роботи в колишньому кінотеатрі «Мир» ще не були закінчені, довелося шукати інше місце для зберігання обладнання.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram