Чиновники досі не знають, хто вимагає гроші в черкаській школі

18 лютого 2016, 22:57

218306

Черкаські чиновники не виключають, що до вимагання грошей з батьків у загальноосвітній міській школі №24 причетні працівники навчального закладу.

Про це заявила директор департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради Марина Бакланова, інформує vikka.ua.

Днями волонтер Лариса Устроєва розповсюдила інформацію про те, що голова батьківського комітету, де навчається її син, вимагала у неї гроші. За її словами, на апелювання волонтерки до наказу міського голови про заборону зборів грошей у шкільних закладах представниця батьківського комітету відреагувала неадекватно.

"Я почула дуже багато нецензурної лексики та прохання забрати дитину з класу, так як я відмовляюсь здавати кошти. Я їй запропонувала зробити це відкрито, надати квитанцію, по якій я повинна сплатити прозоро через банк збір до фонду школи та класу. Мені відповіли, що я маю розуміти, що це все нелегально, тобто корумповано", – написала Лариса Устроєва на своїй сторінці в Facebook.

Вона закликала усіх батьків розповсюджувати інформацію про заборону неофіційних шкільних зборів. "Не треба боятися, що на вас будуть дивитися не так, як на інших. Не породжуйте далі корупцію, з якою ми боремося. Подумайте наразі, що вчитель отримує зарплатню, можливо, більшу, ніж ви", – заявила вона.

За словами заступника директора школи №24 Ірини Корнійчук, мама учня 3-го класу навмисно оббрехала представницю батьківського комітету класу. Про це їй повідомили представники батьківського комітету класу. "Лариса Устроєва скористалася ситуацією, щоб не здавати гроші на нову дошку для класу та супровідні приналежності для неї. Ці кошти збиралися класом ще у минулому році. Лариса Устроєва здала лише частину, а іншу вирішила не віддавати. В результаті сталося так, що за неї заплатили батьки інших учнів", - повідомила заступник директора школи.

Вона підкреслила, що мати не відвідує ані класні батьківські збори, ані шкільні. "Як би вона ходила, то знала б, що і директор школи і батьківський комітет класу звітують про всі витрати. Нехай прийде та візьме свої квитанції", - заявила Ірина Корнійчук.

Директор департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради пообіцяла розібратися із заявою волонтерки.

"Директор школи в цьому питанні розбирається. Невдовзі він буде в департаменті з поясненнями. Він вже доповів, що після виходу розпорядження міського голови про заборону збору коштів у школах, він випустив у навчальному закладі свій власний наказ щодо заборони збирання грошей. Під ним підписалися всі працівники школи", – зазначила Марина Бакланова.

В той же час вона не виключила, що у разі підтвердження факту поборів, до нього можуть бути причетні працівники школи.

"Якщо вимагав гроші класний керівник – це одне. Якщо такою була позиція батьків – це інше", –  зазначила чиновниця, яка також наголосила на необхідності перевірити достовірність заяви мами школяра.

Крім того, Марина Бакланова заявила, що після того, як черкаський мер заборонив збирати кошти з батьків у школах та садочках, до неї неодноразово зверталися батьки щодо шкільних поборів.

"Взагалі зверталися, особливо через соцмережі. У всіх цих ситуаціях ми розбираємось", – повідомила вона.

Поділитись

Коментарі

Вгору