У Черкасах до якості повітря особлива пересторога, бо ж окрім транспорту та котелень додають викидів підприємства хімічного виробництва. Тим часом сприяє застою брудного повітря сама природа, інформує Черкаський край.
У Черкасах низький природний потенціал до розсіювання шкідливих домішок в атмосфері. Переважає слабовітряна погода, при цьому мало опадів влітку, часті тумани восени та весною, — характеризує Наталя Тімакова, начальник лабораторії спостережень за забрудненням атмосферного повітря Черкаського обласного центру з гідрометеорології.
За результатами спостережень на всіх трьох стаціонарних міських постах, повітря в Черкасах у 2015 році загалом було більш забруднене, ніж у 2014 (за рахунок підвищення в повітрі вмісту формальдегіду).
Так, індекс забруднення атмосфери за минулий рік становив 5,72 — порівняно з попереднім роком він збільшився у 1,09 раза. Брались до уваги такі основні шкідливі домішки, якими дихають містяни, як пил, діоксид азоту, аміак, формальдегід, оксид вуглецю.
В порівнянні з 2014 роком зменшилися середньорічні концентрації діоксиду сірки по місту в 1,1 раза, сірководню — на постах по вулиці Кірова та Ватутіна удвічі, аміаку — на посту по вулиці Конєва у 1,25 раза.
Збільшився вміст діоксиду азоту — в центрі міста у 1,2 раза, формальдегіду на посту по вулиці Ватутіна в 1,2 раза. Вміст інших домішок (лабораторія визначає 18 інгредієнтів) залишився майже без змін.
Тенденція останніх п’яти років — зменшення забруднення міського повітря діоксидом сірки, оксидом вуглецю, формальдегідом. Але більше в повітрі діоксиду азоту та сірководню.
З восьми важких металів, вміст яких визначає лабораторія, не було збільшення лише по хрому та цинку.
Найбільш забруднені в Черкасах мікрорайон «Д» та центр міста.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram