Чи потрібно повертати субсидію при продажі чи отриманні у спадок квартири?

03 липня 2016, 13:30

image (1)Незважаючи на те, що нова програма субсидіювання діє уже більше року, у споживачів виникає багато запитань. Приміром, чи потрібно віддавати суму субсидії при продажі чи отриманні у спадок квартири, на яку нараховувалася субсидія.

Як пояснила заступник директора департаменту - начальник управління соціального захисту населення Придніпровського району департаменту соціальної політики Черкаської міської ради Катерина Бінусова, субсидія є безповоротною, її отримання не пов’язане і не тягне за собою зміни форми власності житла.

- Такий порядок надання компенсації прописаний у Положенні про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива. Документ був затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848. При продажі, даруванні, передачі у спадщину житла кошти отриманої субсидії не повертаються, - наголошує Катерина Марківна.

Тоді як пунктом 20 Положення визначено, що громадянин, якому призначено субсидію, зобов’язаний протягом місяця поінформувати структурний підрозділ з питань соціального захисту населення про зміну складу зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб.

Катерина Бінусова акцентує, що нарахування субсидії припиняється у разі переїзду сім’ї в іншу місцевість та настання обставин, що унеможливлюють надання субсидії, зокрема, смерть одинокої особи – з місяця, що настає за місяцем, в якому відбулися зміни.

Прес-служба Черкаської міськради за матеріалами Domik.ua.

Коментарі

Василь (Обов'язково) сказав:

Чи можна отримати субсидію за місцем фактичного проживання якщо реєстрація за другою адресою і там не проживають? І які для того щоб отримати субсидію без реєстрації необхідно представити в соціальну службу.

Лариса сказав:

За новими правилами субсидію Вам можуть надати , якщо у Вас є договір оренди на це житло і на Вас оформлені рахунки за воду, газ, світло і тп.
В любому випадку підійдіть у місцевий відділ субсидії і отримайте там консультацію від фахівця. Тут задавати питання безглуздо

Вгору