Чи підніметься в Одарича рука забрати землю у АТОвців? – Радуцький

30 березня 2015, 12:15

1-119

26 березня 2015 року завершила свою роботу тимчасова комісія, яка займалася вивченням питання виділення 44 земельних ділянок в мікрорайоні «Поляна». Комісія більшістю свого складу, шість голосів із одинадцяти, проголосувала за рекомендацію підписання договорів суперфіції із користувачами земельних ділянок, які мали підписані інвестиційні угоди на вказані ділянки.

За словами депутата Черкаської міської ради Ярослава Нищика вчинення рекомендованих більшістю членів комісії дій неприпустиме. На його думку, ці земельні ділянки потрібно виставити на земельний аукціон або ж залишити для виділення учасникам АТО згідно чинного законодавства.

- 2009 року були підписані інвестиційні угоди на 44 земельні ділянки в мікрорайоні "Поляна" із громадянами України. За дивним збігом оставин цими громадянами виявилися депутати Черкаської міської ради або пов’язані з ними особи. Встановити перелік цих осіб не можливо, оскільки, як запевняє чинний директор КП «Черкасиінвестбуд» пан Сіренко, на підприємстві, яке він очолює з 2013 року, не збереглося документації, яка б надавала таку змогу.

Також, як було встановлено, про можливість підписання інвестиційних угод депутати Черкаської міської ради та пов'язані з ними особи дізналися в приватному порядку, оскільки публічних повідомлень про таку можливість знайти комісії не вдалося.

У подальшому підписувачі інвестиційних угод перепродавали своє право підписання інвестиційних угод третім особам за фінансову винагороду. Договори майнової чи іншого виду відповідальності не укладалися, що свідчить про отримання неправомірної вигоди, яка була не оподаткованою згідно чинного законодавства України.

Треті особи в процесі оформлення документації виявили факт, що документація на вказані земельні ділянки є такою, що не відповідає чинному земельному законодавству України, а здійснення будівництва неможливе. Тому вони звернулися до ЧМР з проханням підписання з ними договорів суперфіції.

Проте, можна стверджувати, що дані земельні ділянки були корупційним шляхом передані користувачам першого порядку, які потім отримали фінансову вигоду із права переукладання інвестиційних угод між третіми особами та КП «Черкасиінвестбуд». Комерційна ціна вказаних земельних ділянок складає понад 1 млн доларів США, а підписання договорів суперфіції призведе до втрати бюджетом міста Черкаси даних коштів, - зазначив Ярослав Нищик.  

Також він наголосив, що комісія не могла надати неупередженого висновку, оскільки до її складу було включено щонайменше трьох фінансово упереджених осіб, прийняття іншого рішення комісією для яких було неприйнятним.

Прокоментував ситуацію і секретар Черкаської міськради Олександр Радуцький, який також не підписав ці 44 договори на землю.

- Що скаже завжди "справедливий" міський голова? Все відбувалося за його правління. Директором КП "Черкасиінвестбуд" був його вірний друг Гужва, який встиг бути і заступником міського голови з питань архітектури та землі, який зараз очолює секретний стратегічний завод АБЗ (асфальтно-бетонний завод). Чи підпише мер ці 44 договори, які знаходяться у нього? Чи підніметься у Одарича рука фактично забрати землю у АТОвців? - зауважив Радуцький.

Набридло прокидатись вранці з біллю в спині? Ортопедичні подушки та матраци тут. "Бона Плюс" - повноцінний здоровий сон!

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору