Чи є небезпечною дозволена пневматика?

01 серпня 2022, 17:36

Далеко не всі серйозно ставляться до пневматики. Така зброя калібром до 4,5 мм продається без ліцензій, а отже, є доступною для багатьох охочих. Так, купити гвинтівку або пістолет пневматичного типу можна в спеціалізованих магазинах, як-от у Ванклік. Але передусім варто знати, що представляє собою така зброю та чи є вона насправді небезпечною.

Що може пневматична зброя?

У будь-якому разі пневматика не є іграшкою та підпадає під категорію зброї. А отже, вона справді може бути небезпечною, навіть коли йдеться про калібр 4,5 мм. Для прикладу:

  • за умови цілеспрямованого полювання пневматичною зброєю можна вбити ворону на відстані 120 м;
  • лист із гуми завтовшки 3 см може бути прострілений із відстані до 50 м;
  • на відстані 30-35 м пробиваються трисантиметрова дошка, пляшка шампанського або навіть нетовста (1 мм) сталь.

Окрім цього, рівень небезпечності підвищується, якщо зробити певні конструктивні зміни в пістолеті чи гвинтівці.

Чи можна захиститися за допомогою пневматики?

Думка про те, що пневматична зброя є гарним варіантом для самозахисту, є хибною. Якщо ви справді бажаєте мати пістолет, який допоможе в небезпечній ситуації, краще придбати травматичний різновид. Проте в цьому разі доведеться оформлювати ліцензію.

Розглянемо інший можливий варіант. Наприклад, у вас із собою є пневматична зброя, яку використовуєте для спортивної стрільби, але трапилася ситуація, коли ви зустріли зловмисника. В цьому разі пневматика може використовуватися як засіб психологічного тиску.

Більш того, якщо стріляти в незахищені ділянки шкіри або око, нападник отримає травми. Та варто бути обережним: існує велика ймовірність, що вас притягнуть до кримінальної відповідальності через перевищення заходів самозахисту.

В цілому ж у більшості випадків кулі з пневматики не можуть завдати серйозної шкоди здоров’ю. Зазвичай пробити шкіру такою зброєю не вдається. А якщо немає можливості залишити небезпечне місце, є ймовірність ще більше роздратувати нападника.

Придбання цього різновиду зброї пов’язане з певними перевагами. Так, товар є доступним за вартістю, а в асортименті є моделі, які точно копіюють більш відомі та небезпечні моделі. Також серед плюсів — можливість зробити постріл безшумно та добра кучність стрільби.

*новини компанії

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору