Чи досягає димова хмара Черкащини?

17 червня 2015, 17:57

cc485e7bcab7b0f3c602275e3f41ccb4_XL

У понеділок, 8 червня, на території нафтобази ТОВ «БРСМ-нафта», розташованій поблизу селища Глеваха Васильківського району Київської області, під вечір загорілися резервуари з пальним. А вже зранку до Васильківського району на підмогу колегам виїхав загiн протипожежної служби Черкаської областi. А саме: шість одиниць протипожежної техніки та 35 осіб особового складу з Уманського, Монастирищенського, Христинівського, Канівського районів та м.Черкаси, інформує Черкаський край.

Повернулись неушкоджені

— Наші рятувальники, — розповів очільник зведеного загонузаступник начальника управління полковник служби цивільного захисту В’ячеслав Гончар, — разом з колегами з інших областей охолоджували вцілілі місткості з пальним, вели підготовку до пінної атаки охоплених полум’ям резервуарів. А після того як отримали команду, успішно ліквідували загоряння не однієї місткості.
Після чотирьох днів ліквідації пожежі черкаські рятувальники, як мовиться, цілі й неушкоджені повернулися до місць постійної дислокації.

— Під час цієї надзвичайної події наші співробітники здобули небачений практичний досвід у ліквідації пожеж на підприємствах, пов’язаних із зберіганням нафти. Тож зможуть поділитися отриманими знаннями з іншими рятувальниками області під час проведення різноманітних тактико-спеціальних навчань, — зазначив В’ячеслав Гончар.

Тридцять курсантів молодших курсів Черкаського інституту пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля (на фото) разом із заступником начальника факультету цивільного захисту та управління майором с.ц.з. Олександром Зеллянським стали донорами Київського обласного центру крові. Таким чином вони допомогли постраждалим під час масштабної пожежі нафтобази.

Про складність і масштаби васильківської пожежі свідчить насамперед те, що вона загалом уже забрала життя п’ятьох людей, п’ятнадцятьох покалічила. А дим і продукти горіння завдали тяжких економічних збитків та шкоди здоров’ю жителям навколишніх населених пунктів.

Чи досягає димова хмара Черкащини?

Відстань від Глевахи до Черкас  — менше двохсот кілометрів.

Директор департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації Олена Звягінцева вважає, що до нас навряд чи щось долетить. Зважаючи на результати досліджень стану атмосфери, які нам надають («самі ми не контролюємо, у нас дозвільно-погоджувальна функція»), поки що хвилюватись немає підстав.

Чотири рази на добу (о першій ночі, 7 та 19 годині) на трьох постах у Черкасах робить відбір проб повітря на аналіз забруднення лабораторія Черкаського обласного центру гідрометеорології. За даними її начальника Наталі Тімакової, перевищень вмісту сірки (а саме забруднення нею може давати васильківська пожежа) у Черкасах немає, вміст цього елемента в повітрі в десятки разів менший гранично допустимого рівня концентрації.

Натомість показники по аміаку в ці дні перевищують ГДК до двох разів. І це при тому, що підприємство «Азот» зупинило виробництво. Причому, в мікрорайоні «Перемога» концентрація вища, ніж у центрі й у мікрорайоні «Дніпровський». Тутешні жителі скаржаться на те, що часом тхне органікою, як із ферм, аміаком. Ймовірно, це наслідки сільськогосподарської діяльності ближніх сіл. Аміак також дають компресори холодильників. Для літа, на жаль, підвищення забруднення характерне, констатує Наталя Тімакова.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору