“Варто зрозуміти, наскільки вони мають попит”: чиновник розповів, чому не встановлюють безплатні туалети в Черкасах

31 жовтня 2023, 15:21

Фото тематичне

На сесії Черкаської міської ради депутати не підтримали петицію про встановлення в місті громадських вбиралень. Авторка тексту просила місто забезпечити людей безплатними туалетами в кожному районі.

Керівник департаменту житлово-комунального комплексу ЧМР Андрій Наумчук у коментарі Про все розповів, чому петицію вирішили не підтримувати та яка ситуація з вбиральнями в Черкасах наразі.

- Ми збирали комісію з депутатами, які проявляли найбільшу ініціативу з цього питання. За результатами цієї наради було запропоновано визначитися з кількістю грошей, які на це потрібно виділити і, відповідно, дати доручення КП "Дирекція парків" на реконструкцію наявних вбиралень у парках і скверах чи встановлення нових, якщо їх недостатньо чи немає, - говорить Андрій Наумчук.

За його словами, багато громадських вбиралень у місті закрили через недостачу фінансування.

- У попередні роки були вбиральні і на вулиці Дашковича, і біля "Чайки", і біля стадіону. Але через те, що в ремонт гроші не вкладали, їх поступово закривали та передавали у приватну власність. Наприклад, біля ринку по вулиці Смілянській є платна вбиральня. Якщо брати досвід міста Дніпро, то в них є громадські вбиральні, які коштують по 2 мільйони. Звичайно, виділяють немалі гроші й на їх утримання та обслуговування, - каже Наумчук.

Ставити безкоштовні туалети по всьому місту керівник департаменту ЖКК сенсу не бачить.

- У нас на період пляжного сезону є туалети на пляжах, у місцях проведення масових заходів також встановлюють додаткові вбиральні. Ставити безкоштовні вбиральні, наприклад, на вулиці Хрещатик, я думаю, немає сенсу. Там розташовано багато закладів громадського харчування. У парках і скверах, де дійсно великі площі, можливо, можна збільшити кількість вбиралень. Варто з чогось почати, зрозуміти, наскільки вони мають попит і потім вже говорити про те, чи проблема лише у вбиральнях, чи й у вихованні людей, - додає Андрій Наумчук.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Які вбиральні? :

Плитка,ваше фсьо…

Вгору