Чому Черкащину заполонили метелики (фото, відео)

02 червня 2019, 15:06

Черкаську область "атакують" метелики. І не лише її - нашестя крилатих гостей фіксують по всій Україні. Люди дивуються, а багато хто вже навіть забив тривогу.

"На Корсунщині навала ось таких метеликів. Зателефонували люди з Сотників, кажуть - хмара! Хвилюються, звідки вони? ",- пише у "Фейсбуці" Галина Добровольська.

Повідомляють про масову "міграцію" крилатих і в інших районах Черкащини та самому обласному центрі.

 

Уманська липа і метелики:

Фото: Виктория Макарчук/Facebook

Фото: Виктория Макарчук/Facebook

Метелики, без перебільшення, буквально заполонили Черкаси та область.

Втім, таке явище більш видовищне, ніж незрозуміле. Масові польоти метеликів фіксували і минулоріч. Тоді ентомологи пояснювали, чому так сталося:

«Сонцевик рудо-чорний − так зветься метелик, який у масі з’явився сьогодні − має гусінь, що живиться на найрізноманітніших листяних деревах, переважно на вербах і тополях. Минулий рік був для нього особливо сприятливий, і дорослі метелики минулого року були також численні. Весна цьогоріч була «моментальною», то ж і метелики, що дожили до весни у хованках, відклали яйця практично одночасно, у перший же сприятливий день. Відтак, усі гусениці (а їх було ще більше, ніж торік), швидко розвинулися за травень, залялькувалися також майже у той самий час. Лялечка розвивалася трохи більше тижня, поки всередині неї сформувалися крильця і ніжки, і щойно вночі пройшов добрячий дощ, усі лялечки луснули, і вранці дружно повиходили імаго, тобто дорослі метелики», - зазначав у коментарі для Inspired ентомолог, доктор біологічних наук, професор, завідувач відділу ентомології Інституту зоології Валерій Корнєєв.

Науковець також додав, що в Європі і аж до Центральної Азії ентомологи спостерігають катастрофічне падіння чисельності більшості видів метеликів. Через непрогнозовані природні умови, вплив людини, зокрема, використання отрутохімікатів, розорювання та випалювання трави, вони незворотно скорочують свої ареали та гинуть.

Вочевидь, цьогоріч ситуація повторюється, і після дощів метеликів значно побільшало. Втім, це продовжуватиметься недовго, тож черкащанам залишається лише насолоджуватися таким "нашестям".

Поділитись

Коментарі

Олександр сказав:

Вчора теж на Миколаївщині протягом 6 годин спостерігав массову (тисячі)міграцію цих метеликів зі сходу на захід. Це неперевершена картина.

Вгору