Чоловіків, яким встановили інвалідність II та III груп, хочуть змусити пройти повторний медогляд

04 березня 2024, 12:11

Фото тематичне

Осіб, що після 24 лютого 2022 року мають інвалідність ІІ та ІІІ груп, змусять пройти повторний медичний огляд. Таке рішення підтримав Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки.

Про це повідомив член Комітету ВР з питань нацбезпеки Федір Веніславський, пише РБК-Україна.

Як відомо, у редакції законопроекту Кабміну про посилення мобілізації 10449, що проголосована в першому читанні, встановлюються норми щодо переогляду обмежено придатних громадян, а також нова перевірка осіб з інвалідністю, яким після 24 лютого 2022 року встановлена інвалідність II та III,  крім тих, хто отримав їх у результаті участі у бойових діях.

«Ми ухвалили рішення, що усі громадяни, які вперше отримали інвалідність (попередньо) II та III групи з початку широкомасштабної війни, або визнані обмежено придатними (у віці від 18 до 60 років) до військової служби, мають пройти переогляд відповідно у МСЕК чи ВЛК. Вони мають підтвердити свою придатність або непридатність до військової служби.

Але також звучали зауваження, що можуть бути випадки, коли особа з дитинства має інвалідність. І її точно не треба перевіряти знову, якщо вона, наприклад, глуха від народження. Але всі ці деталі ми вже будемо прописувати на етапі погодження поправок.

Після 24 лютого 2022 року кількість людей з інвалідністю II та III групи дуже зросла. І є сумніви, чи всі з них отримали цю інвалідність у результаті реальних травм чи захворювань», - зазначив Федір Веніславський.

Водночас офіцер Нацгвардії Сергій Позняк в ефірі телеканалу заявив, що люди з інвалідністю можуть, зокрема, працювати у штабах, будувати фортифікації або виконувати інструкторську роботу.Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору