Чоловік з інвалідністю не може в Черкасах знайти для себе тренажерного залу

25 грудня 2016, 10:20

ba0e7e1b32966357a316962e0d2149cc

Тренажерний зал для людей з інвалідністю – для Черкас сьогодні це радше мрія, ніж реальність. Якщо для дітей та молодих людей з особливими потребами можливість займатися фізкультурою і спортом є, то доросла людина з інвалідністю доступу до тренажерних залів практично не має, пише Нова Доба.

Так, Черкаський центр фізичної культури і спорту «Інваспорт» орієнтований на молодь віком до 27 років. Тут є навіть дитячо-юнацька спортивна школа для дітей з обмеженими фізичними можливостями. Тож коли вони стають дорослими, можуть продовжувати тренуватися далі. Але зрілій людині з фізичними вадами прийти і почати тренування просто заради власного здоров’я і задоволення тут неможливо. Тому що «Інваспорт» працює переважно із спортсменами, які на перспективу будуть брати участь у спортивних змаганнях інвалідів.

37-річний незрячий Тарас Крамний, який мав намір поліпшити свою фізичну форму, зробити це в «Інваспорті» не зміг, незважаючи на те, що цей центр було створено в 1993 році з метою «реабілітації інвалідів Черкаської області з вадами зору, слуху, ураженням опорно-рухового апарату, наслідками ДЦП, вадами фізичного та розумового розвитку засобами фізичної культури».

Натомість Тарасові Крамному запропонували спробувати себе в спорті для інвалідів під назвою голбол – грі, в якій команда з трьох осіб повинна закинути м’яча із дзвіночком у ворота суперника. Голбол входить у програму Паралімпійських ігор. Але цей спорт Тарасові не підходить, він прагне тренуватися саме в тренажерному залі.

У Черкаській міській реабілітаційно-оздоровчій поліклініці «Астра» повідомили, що спортзал у них працює з 9.00 до 18.00. Людина з обмеженими фізичними можливостями може його відвідувати, і це буде коштувати 14 грн 50 коп. за годину занять. Щоправда, тренер не зможе приділяти увагу в індивідуальному порядку, отже, потрібен супроводжуючий, який буде спостерігати за людиною з інвалідністю під час занять. Дружина Тараса Наталя такої можливості не має, адже її робочий день триває як раз з 9-ї до 18-ї.

Як з’ясувало подружжя Крамних, жодний черкаський фітнес-клуб або приватний тренажерний зал із людьми з інвалідністю не працював. Але деякі пропонували спробувати – під постійним наглядом тренера, за окрему плату. Це коштуватиме приблизно 600 грн на місяць. Для непрацездатної людини, яка отримує від держави мізерну пенсію – сума немала.

Видання робить висновок, що в Черкасах немає жодного спортивного залу із спеціальними тренажерами для інвалідів, де мали б можливість займатися люди з обмеженими можливостями будь-якого віку. Разом з тим немає і спеціальних кваліфікованих тренерів, які б могли надавати таким людям відповідні послуги. Адже якщо згадати, що тренажери для інвалідів – це конструкції досить специфічні, а вади в людей можуть бути досить різноманітні, необхідна спеціальна фахова підготовка спортивних інструкторів.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору