“ЧНУ — це любов”: у Черкаському національному відкрили капсулу часу, написану в 1996 році (ФОТО)

09 жовтня 2021, 10:10

Учора в честь 100-річного Дня народження університету випускники відкрили капсулу часу. Її залишили студенти 1996 року, які розповіли про студентські роки та навчальні перипетії.

У своєму листі студенти з минулого написали, що сподіваються, що абітурієнти 2021-го живуть в економічно незалежній, сильній державі, цінують українську мову та піклуються про її збереження.

Ольга Касьянова, випускниця Черкаського національного 1998 року, записала відеопривітання студентам. Вона зізналася, що не пам'ятає, як саме створювалась капсула часу, проте добре пам'ятає свої студентські роки та друзів.

— Ми були родиною. Тоді я навчалася на хімічному факультеті, його називали ще факультетом, де готують до життя найкращих дружин. Саме там мені показали, якими великими можуть бути дірки на медичному халаті від реактивів, навчили фаршувати щуку й шити. І досі знаю й кажу: було весело, цікаво, по-родинному тепло. ЧНУ — то любов, — сказала співачка.

Ректор Черкаського національного університету ім. Богдана Хмельницького Олександр Черевко каже, що у студентів минулих випусків та сьогодення більше спільного, аніж відмінного — і в цьому криється секрет університету.

— Сьогоднішнє покоління, всі попередні — вони гарні, відкриті, розумні, думають про країну. Я б лише хотів додати до слів у капсулі часу, щоб студенти лишалися принциповими й відстоювали свою точку зору. Тому що ніхто не зробить нас щасливими крім самих нас, — додав ректор.

Після своєї промови Олександр Черевко нагородив кілька десятків студентів за їхні досягнення, участь у студентському та університетському житті.

Олександр Черевко жартує, що цього вечора обіймав та дякував багатьом дівчатам і юнакам, але улюбленого випуску не має.

— Я люблю всіх моїх випускників, усі шість тисяч. І сподіваюся, що в майбутньому буде ще більше студентів, яких обійматиму. Хочу, щоб наша університетська родина ще більше зросла, — зауважив ректор.

Перед відкриттям капсули часу ексголова Студентської ради ЧНУ передала головні атрибути легальної ради новому голові. Трьома атрибутами виявилися печатка студради, ключі від кімнати, де можуть відбуватися засідання та зустрічі членів студентської ради, і кодекс.

Після того, як капсулу часу 1996 року відкрили, студенти, випускники та викладачі написали нову. В ній вони згадали про загиблих на війні коханих, друзів і батьків, висловили сподівання, що студенти читають лист в майбутнє без перекладача та щиро люблять університет.

— Ми сподіваємося, що у ваш час всі війни й негаразди закінчилися, а їхні наслідки змінили історію на краще. І сподіваємося, що ви читаєте цей лист без перекладача — це означає, що ми змогли зберегти нашу рідну українську мову. Пам'ятайте, що ви перейняли обов'язок любити й шанувати університет, — написали студенти в листі в майбутнє.

Написану вчора капсулу часу мають відкрити студенти у 2046 році — через 25 років після пломбування.

Аліна Євич

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору