Черкаси знову може трусити хвилею від землетрусу

25 листопада 2014, 11:00

1537256

Фахівці стверджують, що землетрус, який 22 листопада налякав українців, не останній і городянам потрібно готуватися до більш серйозних випробувань. Про це повідомляє "ВІККА".

Учені підкреслюють, що в зоні Вранча сейсмічна активність не затихає.

"Зона Вранча входить до складу сейсмоактивного поясу планети і постійно генерує землетруси, тому можна очікувати нових підземних поштовхів", – говорить заступник директора Інституту геофізики НАН України Олександр Кендзера, пишуть "Вести".

Схожих за сейсмічною активністю регіонів у світі лише три - гори Гіндукушу на кордоні Афганістану і Пакистану, океанічне дно поблизу островів Тонга і зона Вранча на стику Південних і Східних Карпат. І коли трясе їх, поштовхи йдуть в південно-східному напрямку – через Молдову на Одесу і далі до Києва. Саме тому поштовхи силою до чотирьох балів відчули навіть мешканці столиці в ніч на 24 листопада. Про це йдеться в сюжеті програми "ТСН".

Фахівці наголошують, що чим довше сейсмічне затишшя, тим сильнішим буде наступний землетрус. А він буде обов'язково. От тільки коли буде трусити на максимальні вісім балів, ніхто не береться передбачити. Втім, сейсмологи кажуть, що в найближчі дні Україна може пережити ще декілька таких струсів.

Нагадаємо, у суботу, 22 листопада, ввечері в Румунії стався землетрус магнітудою 5,5 балів. Жителі Черкас, Одеси та Києва у соцмережах активно повідомляли, що відчули поштовхи.

 

Поділитись

Коментарі

Вгору