Черкаси втратили мільйон на “сірій” рекламі

03 квітня 2015, 09:40

1346059296

Боротьба з сірим ринком зовнішньої реклами, розпочата в Києві, повинна дійти і до регіонів. Найближчим часом розпочнеться активний моніторинг ринку і демонтаж незаконних конструкцій у Черкасах та Херсоні. Ці обласні центри мають чи не найбільше порушень у сфері зовнішньої реклами.

Сірий ринок зовнішньої реклами – це нелегальні конструкції зовнішньої реклами, встановлені без належних на це дозвільних документів, всупереч чинному законодавству та без сплати належних платежів до місцевих бюджетів.

Усі суб’єкти рекламної галузі, навіть самі того не бажаючи, стали заручниками ситуації і потерпають від сірого ринку зовнішньої реклами в однаковій мірі. Засилля зовнішньої реклами на вулицях міст, нерівні конкуренті умови для легального і сірого бізнесу, формування негативного іміджу галузі в цілому – це лише верхівка айсбергу.

Якщо говорити сухою мовою цифр: такий обласний центр як Черкаси лише за минулий рік до бюджету недоотримав майже один мільйон гривень. Для прикладу: будівництво одного кілометру велосипедної доріжки у місті обласного значення коштує 500 тисяч гривень.

Дії по очищенню вулиць, що розпочаті у столиці, слід впроваджувати і в регіонах, впевнена виконавчий директор Асоціації зовнішньої реклами у регіонах Оксана Поліщук.

«Лише спільними зусиллями ми зможемо побороти таке явище, як сірий ринок. Кожен із суб’єктів мусить діяти у межах своєї компетенції. Влада має провести демонтаж незаконних конструкцій та зробити бази даних відкритими, оператори – провести самоочищення галузі, рекламодавці – почати розміщуватися виключно на законних конструкціях. Громадськість – гостро і критично реагувати на будь-які незаконні явища в галузі зовнішньої реклами. На прикладі тих самих Черкас – білборди у центральній частині міста на бульварі Т. Шевченка не мають дозвільних документів на розміщення і є типовими представниками сірого ринку зовнішньої реклами. Найближчим часом, використовуючи досвід Києва, розпочнемо очищення від незаконних конструкцій по всіх містах», – коментує ситуацію Оксана Поліщук.

Коментарі

Вгору