Черкаси впевнено входять в топ рейтингів рівня злочинності по країні. Чому так?

11 серпня 2020, 17:01

Черкаси впевнено входять в топ рейтингів рівня злочинності по країні. Чому так? Це вплив відразу кількох факторів – це і халатна робота правоохоронних органів і судів, і корупція, і загальна соціально-економічна ситуація в країні та безпосередньо в Черкасах, і низька соціальна відповідальність самих громадян. Щоб виправити це, потрібен час та ціла низка заходів. Але зараз ми хочем поговорити про останній чинник – самих громадян, їх участь в створенні злочинності та як це виправляти.

Є теорія, яка умовно називається «теорія розбитих вікон». Алегорично вона виглядає так - якщо в будівлі розбити одне вікно і не замінити його, незабаром всі вікна будуть вибиті, а будинок – розмародереним. Тобто якщо держава та громада ігнорує дрібні злочини, їх кількість буде зростати, як сніжна куля, причому буде збільшуватися і кількість тяжких злочинів.

На підтримку цієї теорії проводили низку експериментів. Один з них – дослідники перекрили вхід 2 на стоянці парканом, лишивши велику шпарину і повісили таблички – "вхід заборонено" та "пристібати велосипеди заборонено". Біля однієї стоянки дослідники просто припаркували кілька велосипедів, біля іншої – причепили велосипед саме до паркану. І результат був таким – на першій стоянці 27% людей пролізли в шпарину в заборі, на другій – 82%. Тобто спрацьовує такий механізм – якщо це хтось робить, це можна і мені.

Боротися з цим можна тільки одним способом – це нульова терпимість до будь-яких правопорушень, навіть найменших. Тільки такий підхід разом з просвітницькою роботою допоможе нам зменшити рівень злочинності в нашому місті в цілому.

Саме тому наша влада має докласти максимальних зусиль, щоб виробити в суспільстві цю саму нульову терпимість. Саме тому правоохоронні органи мають звертати увагу на найдрібніші порушення – перехід дороги поза зеброю, паління в невідведених місцях, неправильну парковку. Важливо також доносити статистику злочинності та інформацію до громадян. І не тільки про резонансні справи та "чорнуху", яка лоскоче обивателю нерви, а саме оприлюднювати і кількість дрібних та середніх злочинів, кількість покараних за ці правопорушення громадян, які санкції до них застосували.

Також важливо паралельно з цим проводити просвітницьку роботу серед громадян - люди мають розуміти, які наслідки мають навіть дрібні правопорушення. Скільки коштував громаді магніт на лічильнику у сусіда, скільки місто заплатило за відновлення зруйнованої підлітками урни, скільки коштували квіти, що вирвала з клумби бабуся. Коли кожен громадянин зрозуміє, що за всі ці речі платить не якась абстрактна держава чи міська рада, а саме він, з власної кишені своїми податками, тоді зміниться і ставлення до цього всього. Тоді товариш, який вигадав хитру схему ухилення від податків або оформлення субсидії перестане бути винахідливим героєм, який нагнув систему, а виявиться просто дрібним, або й не дуже дрібним, злодюжкою, який несе шкоду всій громаді, а людина, яка робить йому зауваження чи звертається до правоохоронних органів перестане вважатися стукачем.

Радник з питань муніципальної безпеки Черкаського осередку "Демократичної Сокири" Богдан Сергієнко

Коментарі

Валентин :

Влада не спроможна довести вину тих хто краде міліонами тож щоб показати свою роботу хоче карати за копійки тих хто не зможе відкупитись карати потрібно з голови

Инг :

Ахах, недавно столкнулся с показательно воспитательным мероприятием в мою сторону со стороны прокуратуры, на почте имущественных споров. Доказать что либо со стороны простого гражданина по какой-то процедуре, при грубейших процессуальных ошибках со стороны прокурора, который получает от 30к зарплаты, просто невозможно. Если не договаривался то, как в моем случае, тратится на дорогостоящих адвокатов из другого города, так как в Черкассах в лучшем случае показуха, а на деле договорняки и сделки , так как все адвокаты не только друг-друга знают, а и ко всем нужным прокурорам могут подойти так же. Проще говоря прокурор может очень плохо выполнить свою работу, с нарушениями и т.д. и ему за это ничего не будет, а я должен не только их содержать, но и тратится на адвокатов, которые видя это дело или сразу все понимают и пытаются сбить денег или показательно берутся за голову и тоже пытаются что-то поиметь хотя и за реально выполненную работу, но опять же прокурору и следователю ничего за это не будет.

Вгору