31 травня у світі відзначали День боротьби із тютюнопалінням. Для тих черкасців, які давно мріяли покинути палити, випала саме така нагода, інформує "Сміла.City".
Молода черкащанка Ніна покинула палити нещодавно.
– Я розпочала палити ще у 9-му класі, загальний стаж куріння – 13 років, - зізналася дівчина. - Вирішила покинути, бо вже кожен день був, як мука – постійні головні болі, слабкість, втома з самого ранку, сонливість, не кажучи вже про жовті зуби і неприємний запах із рота.
Черкащанка спочатку читала книгу Алана Карра "Легкий спосіб покинути палити", але це не допомогло. Згодом сказала собі: "Досить! Я хочу бути щасливою, здоровою і вільною людиною!". Нині почуває себе добре і веде активний спосіб життя.
- Хоча іноді і хочеться закурити, особливо у присутності людей, які палять, але я точно знаю, що більше ніколи до цього не повернуся, – переконана дівчина.
У тому, що багато людей починають палити в молоді роки, здебільшого винні недобросовісні продавці. У цьому переконаний керівник департаменту виконання законодавства Коаліції громадських організацій та ініціатив "За вільну від тютюнового диму Україну" Сергій Гончар.
За його словами, основна проблема у Черкасах наразі – це МАФи, які продають тютюн дітям, рекламують тютюнові вироби та ростуть в нашому місті як гриби після дощу.
– По виконанню антитютюнового законодавства місто Черкаси – одне з найкращих в Україні, - констатує експерт. - У нас майже не залишилося поштучної торгівлі цигарками з рук. Повністю виконується заборона куріння в кафе, барах та ресторанах. Люди майже не курять на зупинках громадського транспорту, попри те, що поліція не приділяє належну увагу складанню протоколів за це адміністративне порушення. З проблемних зон – наявність заборонених законом 5-ти кальянних, куріння кальяну в нічних клубах.
Сергій Гончар говорить, що серед найуспішніших міст у плані боротьби з палінням, окрім Черкас, також Луцьк, Вінниця, Суми, Чернігів, Кропивницький, Івано-Франківськ.
- Як правило, чим менший обласний центр, тим адекватніша влада та більше вплив громадських організацій в тому числі і на поліцію. Найбільш провальні міста - Київ, Одеса, - додає Гончар.
За статистикою, в Україні близько 9 мільйонів активних курців. Вони складають третину всього працездатного населення країни. Щороку від хвороб, пов'язаних з курінням, помирає 120 тисяч осіб.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram