Черкаси потерпають від крадіжок ліфтового обладнання

25 червня 2018, 15:43

У Черкасах утворилось абсурдне коло — крадії люків та ліфтового обладнання активно збувають награбоване до пунктів прийому металобрухту, які знаходяться у приватних домоволодіннях і куди відповідно не можуть без відповідних санкцій зайти правоохоронці. В той самий час суди не осуджують крадіїв. Чому так сталось, пояснив заступник начальника Черкаського відділу поліції ГУНП в Черкаські області Олександр Овсієнко.

За його словами, з початку року поліція відкрила 43 кримінальні провадження стосовно крадіжок ліфтового обладнання. Ще 52 впровадження відкрито за фактом крадіжок люків та решіток зливової каналізації. Як повідомив Олександр Овсіенко, як правило, крадіжки скоюють одні й ті самі люди, яких так і не дістали належного покарання через суд. Таких "активно працюючих" на збуті металобрухту підозрюваних людей наразі зафіксовано п’ятеро. Нещодавно, як приклад, спіймано ще одного чоловіка, якого підозрюють у крадіжці ліфтового обладнання за адресою бул. Шевченка, 409. Справу направлено до суду. Однак, впевненості у тому, що суд призначить цій людині належне покарання, не має. Мотивацією ж скасування вироків у суді є відсутність складу адміністративного порушення.

Олександр Овсієнко, між іншим, зазначив, що поліція веде роботу з категорією осіб, які раніше вже притягувались до відповідальності за подібні правопорушення, а також проводить спільні наради з комунальниками і Нацгвардією.

Він також зазначив, що важливим чинником є належне документування, яке дозволить органам правопорядку точно встановити суму нанесеного збитку, які будуть потім враховані в суді. Також, за словами поліціянта, з часу крадіжки і отримання повідомлення поліцією "триває певний час", тож правоохоронцям часто не вдається оперативно затримувати крадіїв.

Дійсно, не так давно в Черкасах трапився просто курйозний випадок, коли в будинку по вул. Сумгаїтській, 14 поліція приїхала на виклик по пограбуванню двох ліфтів. У той самий час, можливо, ті ж самі злодії обкрадали ліфти у двох наступних під’їздах цього ж самого буднику.

— Взяти ліфтове обладнання просто: тут один і той самий спосіб проникнення, — прокоментував правоохоронець.— Крадії виламують оглядові вікна, або двері. 70% дверей не обладнані сигналізацією. Окрема проблема — це пункти металобрухту. Саме туди скоріш за все і потрапляє крадене міське майно. Минулого року було складено 10 адмінінстративних протоколів за порушення діяльності пунктів металобрухту. Справи було направлено до суду, і всі вони були скасовані судами. У Черкасах діють 38 пунктів металобрухту, з них 8 – нелегальні, вони перебувають у приватному секторі. Власники пояснюють, що купують металобрухт не з метою здавання, а, мовляв, для власного використання, будувати щось.

Ольга сказав:

Що за маячня – “для власного використання”? Залишати сотні людей без ліфтів, щоб самим оце награбоване використати??? Людям усіх будинків, що залишили без ліфтів ці уроди, зібратися під мерією з вимогою загрити пункти прийому металу! Доки цього не зроблять – будуть красти і дроти, і ліфтове обладнання, і костилі із залізничних колій і ще багато чого. Коли не буде прийому – не буде сенсу красти. Вже на цвинтарях немає що красти, люки – напівметалеві, не приймуть; телефонні та кабельні дроти – багато не заробиш. Якось бачила – ніс мужик сітку-рабицю до пункту прийому, новеньку, аж блищить. Не думаю, що свою поніс. Прийняли! Доки діє злочинна група “здача – прийом” – немає чого взагалі розмовляти на цю тему. Крали, крадуть і будуть красти! Приймали, приймають і будуть приймати! І буде про що писати.

Вгору