Черкаси очікує тотальна ОСББзація

24 травня 2015, 10:02

БезымянныйЧеркаси очікує тотальна комунальна перебудова. Днями Верховна Рада ухвалила зміни до закону про об’єднання співвласників багатоквартирних будинків. Управління ними перейде від міської влади до рук власників квартир. На це їм дається усього рік. За цей час люди мають самоорганізуватися та створити ОСББ. Чи готові містяни до такої комунальної перебудови, інформує vikka.ua.

Усі комунальні блага – власними силами. І так вже вісім років. Саме стільки пройшло відтоді, як мешканці цього будинку по Сумгаїтській створили ОСББ. Відтоді, каже Володимир Антонович, забули, що таке пориви чи холод. Усе – завдяки енергоощадним технологіям. Їх чоловік називає "серцем будинку".
Утеплений фасад та власна опалювальна система дозволяє скоротити витрати мешканців майже наполовину, каже пан Володимир. Цього домоглися, переповідає чоловік, лише завдяки колективній відповідальності.

Володимир Барабаш, голова правління ОСББ: "На минулий опалювальний сезон у місті середній квадратний метр опалювальний площі складав 9 гривень 10 копійок. Ми тепло на будинок беремо тільки шість місяців. У нас в середньому склало порядку 3 гривень 20 копійок за опалювальний сезон. А це практично в три рази менше".

Натомість мешканці будинку на Гагаріна брати на себе колективну відповідальність не поспішають, каже В’ячеслав Іванович. Люди бояться опинитися у заручниках комунальних монополістів. Бо досі усі перемовини з ними вели винятково через СУБ.

В’ячеслав Кирей, мешканець будинку: "Йти в ОСББ на умовах голого будинку і монопольних відносин із постачальниками послуг – мабуть, це не зовсім доречно. Ми є заручниками монополістів, які постачають ці комунальні послуги. Сьогодні послуги, бачите, як зросли, і впливу самих мешканців практично немає"
І це далеко не всі переваги ОСББ. Їх чиновники називають реальною альтернативою СУБам. Для цього навіть затвердили спеціальну програму підтримки. Відповідно до неї, цьогоріч міська влада має профінансувати новоствореним ОСББ 70% від суми першого капітального ремонту.

Юрій Кучеренко, головний спеціаліст відділу сприяння ОСББ: "Умовою є перебування будинку на балансі і термін від нуля до одного року. Хто впишеться в ці параметри, створить ОСББ, візьме будинок на баланс, накопить якусь суму грошей протягом кількох місяців і встигне до року до нас звернутися, той має право розраховувати на 70% по нашій програмі".

Створення ОСББ – справа добровільна, каже міський голова Сергій Одарич. На роздуми людям дають рік. За цей час вони мають самоорганізуватися та обрати управителя будинку.

Сергій Одарич, міський голова м. Черкаси: "Законом передбачено, що протягом року після набуття чинності закону власники квартир мають можливість утворити об’єднання співвласників і найняти собі управителя. У разі якщо цього зроблено не буде протягом року, то міська влада признає управителя для кожного будинку".

У перевагах ОСББ уже переконалися мешканці понад сотні черкаських будинків. Їх головна перевага, кажуть владці, це зменшення плати за компослуги. І не лише за рахунок колективних заходів економії. А й через те, що ОСББ не сплачує податку на додану вартість.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору