Черкасці просять заборони використання поліетиленових пакетів у магазинах

05 липня 2019, 20:01

Черкасці просять заборони використання поліетиленових пакетів у магазинах

Петиція з проханням заборонити в крамницях та супермаркетах міста використання поліетиленових пакетів з'явилася на сайті Черкаської міської ради 3 липня. 

- За підрахунками ООН, кожну хвилину в світі використовують приблизно 10 млн пластикових пакетів. Приносячи такий пакет з магазину, найчастіше ми викидаємо його в той же день. Проблема в тому, що пакет розкладається понад 100 років, а пластик, з якого він виготовлений, – це одна з головних екологічних загроз планеті. Пакети є і на вершинах гір, і на дні моря. А в океанах утворюються цілі «сміттєві острови».

Середньостатистичний українець використовує близько 500 одноразових пакетів на рік. При цьому, в Україні побутовий пластик не утилізується.

Відповідно до ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та ст. 15 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» з метою збереження безпечного для існування живої і неживої природи навколишнього середовища, захисту життя і здоров'я населення від негативного впливу, зумовленого забрудненням навколишнього природного середовища, досягнення гармонійної взаємодії суспільства і природи, охорону, раціональне використання і відтворення природних ресурсі, звертаємось до депутатів Черкаської міської ради та міського голови з вимогою обмежити використання поліетиленових пакетів в місті Черкаси, - зазначено в петиції.

Ініціатор Артур Акопян просить всіх жителів міста підтримати його петицію.

До кінця збору підписів залишилося 28 днів.

Підтримати петицію можна ТУТ.

Читайте також: “Чиста” ініціатива: із магазинів Корсуня на день прибрали поліетиленові пакети.

Коментарі

Ольга сказав:

ЩО це дасть? Заборона одних тільки пакетів проблему не вирішить! Людство роками йшло до того, щоб замінити деревину та скло на щось більш легке та зручне, яке не спричинить вирубку лісів та проблему із великим боєм скла. Винайшли пластик та п/е.Знову проблема. Для довкілля. Знову почнемо рубати дерева та перепаковувати геть усе-ви зайдіть у магазин-90% закпаковано у пластик та п/е! Хочете боротися-боріться!А щодо альтернативи-паперу-екологи будуть виходити із плакатами,щоб берегли ліс.І ЩО РОБИТИ?)) Ах да, із тряпчаними торбами будемо йти у магазин.

Вгору