Черкасці до Різдва готували “павучків” (відео)

07 січня 2020, 17:06

Підвісну декоративну конструкцію із соломи напередодні Різдва робили на майстер-класі в обласному краєзнавчому музеї. Музейники зазначають, що наші предки вірили, що такий “павук” відганяє негатив від будинку та привертає удачу.

Про це інформує "Суспільне".

Для створення павука присутні обирали матеріал на свій смак: одні виготовляли із справжньої соломи, інші – із пластику. Спочатку нарізали 12 однакових за довжиною та шириною соломин. Вони символізують кожен місяць року. Потому соломини нанизували на бавовняну нитку та поступово формували фігуру ромбічної форми.

Спробувати зробити такий оберіг до музею прийшла Ольга Дьоміна. Каже, що працює арт-терапевтом і часто щось виготовляє власноруч. Але різдвяного павука із соломи робить вперше.

- Це заспокоює, на душі відчуття благополуччя, любові, світла. Ця солома була на сонці. Енергія в неї – сонячна. Дуже просто. І це як гра, і як творчість, і як забава, сповнена радістю, - говорить жінка.

Учасниця майстер-класу Інна Герасимова розповідає, що в її домі вже висить солом'яний павучок. Жінка зробила його позаторік. До Різдва у 2020 вирішила виготовити ще один оберіг. Інна вважає це відродженням традицій:

- Таку прикрасу виготовляли із соломи останніх обжинків. Вивішували павучка у так званий “червоний кут” у будинку. Це місце неподалік від ікон, біля якого розташовували всі різдвяні атрибути. Це обов'язково і дідух, і кутя, - говорить завідувачка відділу етнології обласного краєзнавчого музею Вікторія Наумчук.



Зі слів Вікторії Наумчук, у давнину люди вірили, що такий оберіг налаштовує родину на позитив протягом року та очищає будинок від негативної енергетики.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору