Черкаський онкоцентр став лідером за витратами на забезпечення пацієнтів ліками

02 травня 2025, 09:30

Черкаський клінічний центр онкології, гематології, трансплантології та паліативної допомоги є лідером області за витратами на забезпечення пацієнтів ліками: у 2024 році загальні витрати медикаментів на одного пацієнта склали 17 552 грн, зокрема за Програмою медичних гарантій — 7 830 грн на одного пацієнта.

Онкоцентр — один із небагатьох медзакладів регіону, який має статус критичної інфраструктури. А середня зарплата вища за середню по області не лише серед медичних установ, а й серед промисловості та аграрного сектору. Лікарі тут отримують у середньому понад 41 тис грн, середній медперсонал — понад 23 тис грн.

«Пацієнт має бути номер один. Якщо це не так — навіть найкраще обладнання не врятує ситуацію», — розповідає керівник центру Віктор Парамонов.

Загальний дохід закладу у 2024 році склав понад 840 млн грн, з яких половина (52,7%) — забезпечено Програмою медичних гарантій.

«25% доходів лікарні становлять надходження від платних послуг, гуманітарної допомоги та спецпроєктів. Це дозволяє зберігати стійкість навіть в теперішніх складних умовах та не зупиняти ключові процеси розвитку», — зазначає Парамонов.

Витрати закладу за 2024 рік показують чіткий баланс: 36% — на медичне забезпечення, 27% — на оплату праці, 22% — на капітальні інвестиції. Решта — на інші витрати. Заклад має можливість здійснювати великі закупівлі обладнання у розстрочку, не зупиняючи поточні витрати.

«Ми придбали новий ендоскопічний комплекс, уклавши договір на оплату частинами протягом 9 місяців. Обладнання одразу встановлено й введено в експлуатацію, а виплати не стали навантаженням на зарплати чи основні потреби пацієнтів», — ділиться досвідом Віктор Парамонов.

Фінансову стійкість закладу підсилюють платні послуги. Центр виконує лабораторні дослідження для медичних закладів по всій Україні — від Охматдиту й Сумського онкодиспансеру до установ Академії медичних наук. Всі договори укладені офіційно, через тендери.

«Ми заробляємо на своїй компетенції. Виконуємо складні аналізи, надаємо якісні послуги — і це ще один доказ нашої спроможності», — підкреслює директор.

Кількість пацієнтів, які отримують допомогу, в центрі зросла в рази. Якщо до співпраці з НСЗУ заклад виписував 13–14 тисяч пацієнтів на рік, то у 2024 році цей показник склав 22 600. З тим же штатом і без розширення площ.

Заклад є лідером трансплантаційної допомоги в Україні. Із 2019 року тут проведено понад 260 трансплантацій кісткового мозку, зокрема — унікальний випадок трьох пересадок від неродинних донорів за один день. Половина пацієнтів — з інших регіонів. У 2025-му — вже 16 трансплантацій. Реорганізовано також всі гематологічні напрями — створено єдиний центр, де проводять трансплантації кісткового мозку, включно з алогенними від неродинних донорів.

«Ми нікому не відмовляємо. Від Закарпаття до Луганська — люди приїжджають і отримують допомогу», — говорить директор закладу Віктор Парамонов.

Центр має потужну матеріальну базу. За обласні кошти збудовано два нових бункери для лінійних прискорювачів, які заклад отримав в межах державних закупівель, у лікарні — найсучасніше МРТ, подароване урядом Японії. А паліативний корпус після повної реконструкції стане одним із найсучасніших в Україні.

Заклад також працює на перспективу. Створюється повноцінний паліативно-реабілітаційний напрям, де, зокрема, вже до кінця року планують відкрити два басейни для післяопераційної реабілітації (дитячий і дорослий). Окремий фокус — забезпечення жінок після мастектомій спеціальною реабілітацією.

«Ми не будуємо лікарню на один рік. Ми плануємо на 3–5 років наперед, навіть якщо самі вже не працюватимемо — система має функціонувати далі», — наголошує Віктор Парамонов.

У центрі реалізована унікальна система харчування. Повністю перебудовано харчоблок, організовано опитування пацієнтів і забезпечено вибір страв.Триразове підвищення бюджету на продукти дозволило щодня забезпечувати пацієнтів овочами, фруктами та повноцінним харчуванням. Є окрема кухня для матерів і дітей, які отримують 5-разове харчування. Після того, як рівень харчування зріс, пацієнти перестали купувати продукти в магазині на території лікарні — він закрився, а на його місці встановили сучасне МРТ.

За інформацією пресслужби НСЗУ

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору