Черкащанин Олександр Коваль рік працює водієм каналопромивної машини на комунальному підприємстві "Черкасиводоканал". Чоловік розповідає, що іноді з мережі дістають не лише одяг, а й різну електроніку.
Раніше на підприємстві користувалися іншою технікою, яка не справлялася із завданнями.
"Особливість роботи техніки, що все це відбувається під високим тиском, - розповідає Олександр Коваль. - До появи цих машин, комунальники використовували так звані «поливомийні» машини, які подавали воду із низьким тиском і часто це не гарантувало такої якості промивки, яку дають сучасні каналопромивні машини. Крім того, для підсилення тиску раніше доводилося возити з собою ще й додатковий компресор, який чіплявся до трактора або до додаткового авто. Тобто купа техніки і засобів… А зараз все це вміщається в одній зручній автівці".
Чоловік скаржиться, що до місця роботи не завжди можна доїхати через припарковані поблизу автівки.
"Щодня ми з бригадою виїжджаємо на мережі, очищуємо системи, - продовжує Олександр. - Машина важить 12 тон, в неї можна залити 8 кубів води, відповідно, ще й має чималі габарити, тож часто проблемою є просто заїхати вузькими заїздами, або коли дорога перекрита припаркованими авто, іноді доводиться маневрувати, як справжньому фокуснику, щоб під’їхати на місце прочистки".
У мережу люди іноді кидають одяг, іграшки і навіть різні гаджети.
"Щоб промити мережу, іноді витрачаємо кілька годин, а буває що і пів дня, - говорить комунальник. - Чого тільки люди туди не кидають: діставали навіть величезні светри, куртки, телефони, планшети, іграшки… Багато людей кидають до каналізації їжу. А це приваблює пацюків".
Олександр Коваль застерігає містян засмічувати мережу, адже вона зношена. Через навантаження вона може не витримати і станеться екологічна катастрофа.
За інформацією пресслужби КП "Черкасиводоканал"
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram