Черкаський художній музей представив персональну виставку відомої лялькарки

28 березня 2023, 19:00

У Черкаському художньому музеї відкрилася персональна виставка відомої лялькарки Лариси Метлікіної.

Лариса Метлікіна вже вісім років поспіль створює унікальні ляльки. Кожна з них виготовлена з різних матеріалів, має особливу енергетику та передає емоцію певного періоду часу.

Персональна виставка "Читаючи Кобзар" присвячена творчості Тараса Шевченка. Вона містить відомі образи, які втілював в своїх творах Шевченко, та сучасні, патріотичні, що перетинаються у вимірі з військовим часом.

На виготовлення однієї ляльки витрачається в середньому місяць і навіть більше. Це якщо лялькар займається цим професійно. Майстриня визнає, що на перше місце все ж ставить родинні турботи, дітей, онуків, сімейне господарство.

А далі вже знаходиться місце і для творчості. Тому, творить вона лише тоді, коли наступає особливий стан душі.

- Змушувати себе творити не можна, - вважає лялькарка.- Бо таким чином можна звести нанівець весь чудовий задум.Успіх у тому, щоб використовувати різноманітні технології та техніки, шукати в них щось своє і нове. Ляльки в українських майстрів - лялькарів різні, особливі, з власним почерком творця. Тим і чудові ! Поле для фантазії тут дуже велике. Потрібно бути трішки художником, трішки скульптором, декоратором, швачкою та перукарем.

Роботи Лариси Метлікіної зберігаються у приватних колекціях, а також займають почесне місце в каталогах спеціалізованих журналів.

Однак, найвдаліші лялечки залишаються вдома у головних поціновувачів творчості — онуків та доньки.

- Цю виставку більшою мірою можна назвати тематичною. Вона присвячена творчості Тараса Григоровича Шевченка. Його твори спонукають і самій творити та викликають особливе натхнення. Його Кобзар, Катерина, Лілея… для мене виток особливого творчого стану, - розповідає пані Лариса.

В її родині зберігся старовинний “Кобзар“ 1902 року випуску. Образ Катерини, що уособлює трагедію кохання, у Метлікіної є інтерпретацією простої української дівчини. Цю роботу художниця створила у пам’ять про свою маму, яка була учасницею фольклорного гурту “Витоки“ при музеї Тараса Шевченка в селі Мошни.

Історія нинішньої війни також відобразилась у вторчості Лариси Метлікіної. Вона переосмислила образ “Лілеї“ після бучанської трагедії. Так вона вирішила передати історію невинної, загубленої душі. Події героїчного та трагічного сьогодення вітились в образи ляльок “Позивний Зірка“, “Мандрівниця“, ляльки серії “Сестри“.

Тетяна Балякіна

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору