Черкаських дітей з інвалідністю лікуватимуть верховою їздою

30 жовтня 2021, 14:00

Із наступного року діти з інвалідністю, які проживають у Черкасах, зможуть безкоштовно відвідувати іпотерапію – лікувальну верхову їзду. Нині такі заняття вже доступні для вихованців Центру “Жага до життя” та ГО “Спілка батьків молоді з інвалідністю “Перспектива”. Про це в коментарі “18000” розповів голова ГО “Спілка батьків молоді з інвалідністю “Перспектива” Валерій Гаврилов.

Організацією іпотерапії займається ГО “Перспектива”. Для цього громадській організації виділили ділянку неподалік спеціалізованого житлового комплексу по вулиці Олени Теліги, що об’єднав сім’ї, в яких є діти з інвалідністю.

– Раніше до нас приїжджали й катали дітей на конях. І ми побачили, наскільки позитивно це впливає на дітей та виступили з ініціативою створення такої паркової зони, оскільки поряд із нами була вільна земля, – розповідає Валерій Гаврилов. – Нам видали 2,5 га землі і на сьогодні ми своїми силами збудували конюшню й займаємось іпотерапією.

Нині безкоштовні заняття тут проводять для дітей, які проживають у спеціалізованому житловому комплексі. Нещодавно приєдналися до занять і вихованці Центру комплексної реабілітації осіб з інвалідністю “Жага до життя”.

– Іпотерапію у нас відвідало вже 30 вихованців. Також ми ще додатково подамо до департаменту соцполітики списки дітей, які потребують такої реабілітації, – ділиться з “18000” директорка “Жаги до життя” Наталія Воронкіна. –  Кількість занять для наших вихованців варіюється від 5 до 15, залежно від потреби дитини.

Валерій Гаврилов додає, що заняття для інших дітей поки що вимушені проводити на платній основі. Водночас із наступного року це може змінитися, оскільки департамент соціальної політики майже втричі підвищить фінансову підтримку організації.

– Зараз в основному люди у нас працюють на волонтерських засадах.  Коли є необхідність, ми викликаємо спеціалістів. Так, з однією дитиною займається три спеціалісти –  коняр, іпотерапевт та його помічник, – говорить Валерій Гаврилов. – У подальшому ж це буде як соціальна послуга.

Та, аби іподром і надалі успішно функціонував і приймав відвідувачів, організації необхідний підйомник для осіб з інвалідністю з більшою вагою та манеж.

– Ми почали тільки в цьому році і в нас немає підйомника, який би допомагав підіймати дітей з більшою вагою. Також зараз немає й критого приміщення, тому дуже залежимо від погоди, – резюмує очільник ГО Валерій Гаврилов. – Та головне, що заявка на це вже подана та затверджена.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору