Черкаський підприємець кличе громадськість подивитися на „розкрадання 2,5 млн грн в прямому ефірі”

20 листопада 2015, 13:27

108981Черкаський підприємець та волонтер Андрій Бортник на своїй сторінці у Фейсбук розкритикував проведення тендеру на закупівлю очистки зливової каналізації за допомогою гідродинамічної машини та звинуватив департамент ЖКК у прописуванні тендерних умов під конкретного підрядника.

„Запрошую громадськість та журналістів подивитись на яскравий приклад розкрадання 2.5 млн. грн. в прямому ефірі. Сьогодні, 14-30, 206 кімната міськвиконкому, або в прямому ефірі на сайті міськвиконкому.

Знову моя улюблена зливова каналізація. Департамент ЖКХ замовив проведення тендеру на закупівлю очистки зливової каналізації за допомогою гідродинамічної машини. На ці цілі пропонується витратити 500 тис. грн. протягом грудня 2015 та по мільйону в наступні роки.

Для участі в тендері потрібно мати "пересувну гідродинамічну установку з насосом потужністю не менше, ніж 60 МПа". По-перше, потужність ніколи не вимірювалась в паскалях, а якщо мався на увазі тиск - то це 600!!! атмосфер. По-перше, жодна труба в місті не витримає його, а по-друге, таких машин для миття зливової каналізації просто не виробляють”, - зазначає підприємець.

Андрій Бортник висловив переконання, що  такі вимоги є нічим іншим, як прописуванням тендерних умов під конкретного підрядника.

”Крім того, слід зауважити, що існує декілька способів прочистки зливової каналізації, і використання саме гідродинамічної є оправданим тільки в окремих випадках.

Крім того, загальна вартість коштів, яку витрачало місто на утримання зливової каналізації протягом останніх років не перевищувала 500 тисяч грн. В цю суму крім очищення трубопроводів входило і очищення колодязів та відкачка води з всіх накопичувальних озер”, - наголошує Андрій Бортник.

Водночас черкаський підприємець висловив сподівання, що новобраний голова Черкас та депутати відреагують на цей „приклад непрозорих тендерних закупівель” і буде проведено новий та прозорий конкурс.

Поділитись

Коментарі

Вгору