Черкаський бітлоніст Григорій Вовчинський, який на Паралімпіаді в Сочі виборов золоту медаль на дистанції 15 км стоячи, залишився на змаганнях, щоб на весь світ заявити про незалежність та силу української держави. Попри багато чуток, за його словами, на Паралімпіаді не було ні політики, ані війни, а росіяни усіляко підтримували українських спортсменів та скандували "Слава Україні!".
У той час, коли Росія вже ввела свої війська на територію України, у Сочі стартували Паралімпійські ігри. Збірна України після довгих розмірковувань таки вирішила не відмовлятися від участі в Паралімпіаді, а навпаки продемонструвати усьому світу силу духу та готовність українців йти до кінця за свою країну.
- Напередодні ігор ми довго думали, виступати нашій збірній чи ні. Нам дали право вибору. Врешті-решт, ми дійшли висновку, що не маємо права здавати назад. Ми мусили гідно представити Україну і заявити про неї на увесь світ, особливо у тій ситуації, - розповів Григорій Вовчинський.
Окрім надзвичайно сильної конкуренції, відсутності права на помилку, фізичного виснаження на Паралімпіаді на українських спортсменів чекав ще й інформаційний тиск, який не міг залишити байдужим жодного нашого патріота.
- Багато було новин про Україну від російських ЗМІ. Вони були скрізь, куди ти не йшов. Новини, які просто випалювали очі. Як важко дивитися брехню, коли знаєш правду! Але я намагався відволікатися від цього, щоб це не вплинуло на потрібний нам результат, і концентруватися на спортивній справі, - наголосив біатлоніст.
Паралімпіада без політики та війни
Проте, за його словами, попри інформаційну війну у російських ЗМІ та політичні міжусобиці, під час Паралімпіади тиску від росіян українські спортсмени не зазнавали.
- Росіяни ставилися до нас гарно, у спорті такого немає... Вони залазили на гори і вигукували "Слава Україні!". Вони дуже підтримували українців. На Параліпійських іграх не було політики, не було війни, був мир, спорт та ідея! - сказав Григорій Вовчинський.
Золоту медаль, яку черкаський біатлоніст виборов у Сочі, він присвятив Україні вцілому і кожному українцю зокрема. На його переконання, саме такі події мусять об'єднувати народ та землі.
Без квартири та грошей, але із "золотом"
"Золотого" призера Паралімпіади в Сочі з перемогою привітали голова облдержадміністрації Юрій Ткаченко та голова облради Валентина Коваленко. Вони вручили Григорію почесну відзнаку Черкаської обласної державної адміністрації та Черкаської обласної ради «За заслуги перед Черкащиною».
Ні грошової винагороди, ні квартири у подарунок за свої досягнення паралімпійські чемпіони цього року не отримають. Причиною цьому є надзвичайно складна економічна ситуація в державі.
- На привеликий жаль, сьогодні з фінанасуванням в Україні дуже скрутно. На казначейському рахунку немає коштів. Я сподіваюся, що коли ми трохи станемо на ноги, то повернемося до спорту, - повідомив очільник області.
Самого "золотого" призера це не засмучує. Він стверджує, що виборював перемогу не за квартиру чи гроші, а за незалежність та мир в Україні, боровся за ідею!
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram