Договір про співробітництво уклали сьогодні президент Київського інституту сучасної психології та психотерапії Іда Антонян та виконувач обов’язків ректора Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Олександр Черевко. Угода передбачає взаємовигідну співпрацю між навчальними закладами в галузі психології.
- Для психологічного факультету нашого університету – це нові можливості, стажування студентів і викладачів, обмін досвідом, спільні наукові заходи, зустрічі з фахівцями світового рівня. У подальшому плануємо створити власну Клініку психологічної допомоги, де студенти і викладачі факультету безкоштовно надаватимуть допомогу всім, хто її потребує. У сучасних умовах, коли люди стають жертвами посттравматичного стресового розладу, це особливо актуально, - написав у мережі Фейсбук Олександр Черевко.
Психологічний факультет у ЧНУ успішно функціонує майже 15 років.
Як зазначає Олександр Черевко, така взаємодія дає нові перспективи для розвитку факультету, на денній та заочній формі якого навчаються понад 500 студентів. Факультет готує фахівців спеціальностей «Психологія» і «Практична психологія» за спеціалізаціями «Соціальна психологія», «Медична психологія», «Вікова та педагогічна психологія», «Економічна психологія», «Психологія творчості». Зв’язки налагоджені з багатьма науково-дослідними установами відповідної спеціалізації, серед яких і закордонні – французькі, німецькі, білоруські.
За словами декана психологічного факультету Лариси Туз, викладачі та студенти з університету на волонтерських началах працюють в Кризовому центрі медико-психологічної допомоги.
Зараз у процесі реалізації важливий проект - Психологічна клініка (Центр психологічної допомоги). Рішення про її створення вже прийняте вченою радою університету. Завдяки цьому проекту студенти і викладачі закладу безкоштовно надаватимуть допомогу всім, хто її потребує: воїнам АТО та їх рідним, хворим на тяжкі хвороби, жінкам та дітям, які зазнали насилля, людям з ігровою, алкогольною, наркотичною залежністю, людям, які переживають утрату. Черкащанам та жителям області надаватимуть екстрену психологічну допомогу, коригуватимуть депресивні стани, звільнятимуть від фобій. Планується здійснювати профілактику астено-депресивних станів, синдрому хронічної втоми, оптимізацію стосунків у сім’ї й колективі. Фахівці беруться також розв’язувати психологічні проблеми, пов’язані з виробничою діяльністю, допомагати в досягненні професійного успіху.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram