Черкаський художник вирізав із паперу Руслану, Гаврилюка, “беркутню” і всяку чортівню

06 лютого 2014, 18:30

Черкаський митець Микола Теліженко розпочав серію робіт присвячених Євромайдану, пише Gazeta.ua.

Зробив перші три витинанки – дві присвячено конкретним революціонерам: Руслані Лижичко та Михайлу Гаврилюку. Третя витинанка - на тему Різдва. Перша робота, яку присвятив Руслані, називається "Вогні на Майдані".

"Зробив 3 грудня, після подій з розгоном Майдану й побиттям студентів. На витинанці створив символ Майдану Незалежності, хоч мені він і не подобається, але народ його сприймає. А від цієї статуї розходяться кола – кола незалежності. Так як кинеш камінчик у воду і кільця розростаються. Мені здається так і наша незалежність – наростає, наростає. У колах люди – це не якісь конкретні, а маса – так, як на Майдані".

Друга робота Михайлу Гаврилюку. Називається "Козак Михайло, беркутня і всяка чортівня".

"На другий день зробив після того, як по телевізору показали, як знущався "беркут"… У центр – козак, а його обплутують усілякі темні сили - беркутня, чортівня…Що українець робить з українцем? Це величезна трагедія. Якщо тобі дано меча чи дубинку, це не значить, що ти можеш знущатися над таким самим. Михайло зробив не маленький подвиг, витримавши все те, - каже Микола Матвійович. – До речі, Філарет сказав, що козак Михайло – це образ всієї України, яка бореться, після того, як робота була зроблена. Мені дуже приємно було, що Філарет сказав на підтвердження моїх думок. Та, мабуть, кожен українець так подумав".

Третя робота – "Різдво на Майдані".

"Колядки на вулиці співають, у майстерні – 5 канал показує, а я роблю витинанку. Сюди втиснув усі мізансцени, які тільки є в Різдвяну ніч: Марія з Йосипом в яслах, священики, ялинка, що тризуб нагадує, ангели, і вся коляда йде обрамленням:там і смерть, і ангел, і цар, і ірод, кобзар на кобзі грає, беркутня, як безпосередній учасник цього майдану, а вгорі люди намети розтягують, тут кутю варять в казані, тут в литаври б'ють, а гриви в коня в зірках. Європейських ( усміхається)".

Поділитись

Коментарі

Вгору