Черкаський художник потребує невідкладної допомоги (відео)

11 травня 2017, 18:36

Йому 60 і він майже осліп. Діагноз – катаракта лівого ока. Зір у художника-бутафора черкаського театру ляльок Євгена Кулініча швидко погіршується і чоловік може втратити його назавжди. Для митця це справжня катастрофа. На операцію у клініці потрібно майже 16 тисяч гривень. Сума невелика, утім, для пенсіонера з інвалідністю просто непідйомна. До того ж зібрати її необхідно у надзвичайно стислі терміни – до 29 травня, саме на цей день призначена рятівна операція, повідомляє "ЧСН".

Що потрапив до оселі творчої людини розумієш вже з порогу. Аскетичну однокімнатну квартиру Євгена Кулініча, у якій він мешкає разом із мамою, роблять незвичною колоритні роботи майстра. Деякі з них, зокрема, маски мавп зроблені торік, коли художник ще бачив. Сьогодні лише нетривалі прогулянки урізноманітнюють монотонність його тьмяних днів.

Для сцени Черкаського академічного театру ляльок Євген працював 16 років, починаючи із 1977-го. Підгтотував більше 60 спектаклів. А ще були концертні номери, інтермедії, капустники. Своїх витворів художник ніколи не рахував і їх не злічити. А потрапив до цієї сфери випадково. Після армії прийшов влаштовуватись за оголошенням – театр шукав радиста. А згодом, під началом головного художника театру Андрія Курія, опанував новий фах.

На цукровий діабет Євген хворіє із 99-го року. Окрім прийому суто діабетичних препаратів йому доводиться боротися за здатність бачити світ. Зір почав погіршуватися раптово. Спочатку допомогали окуляри. Згодом було три операції. Остання два роки тому на правому оці. У 2012 отримав третю групу інвалідності. Вже півтора року лялькар не працює – жевріє на пенсію у 1300 гривень. Аби Євген бачив – колектив Черкаського академічного театру ляльок дасть три благодійні вистави і закликає допомогти усіх небайдужих.

29 травня хірурги клініки готові зробити Євгену Кулінічу необхідну для відновлення зору операцію. Вона коштує майже 16 тисяч гривень.

Р/рахунок у ПриватБанку 5168757305503916

Кулініч Євгеній Олександрович

Вгору