Черкаський фотограф зробив найкращу світлину пам’ятки культури України (фотофакт)

25 листопада 2015, 18:39
Фото черкащанина Сергія Криниці, яке зайняло 1-е місце: Кам'янець-Подільська фотеця в Хмельницькій області

Фото черкащанина Сергія Криниці, яке зайняло 1-е місце: Кам'янець-Подільська фотеця в Хмельницькій області

Оголошено переможців четвертого конкурсу фотографій пам’яток культурної спадщини України для Вікіпедії “Вікі любить пам’ятки”. Перше місце – за митцем із Черкас Сергієм Криницею. Його світлина комплекс Кам’янець-Подільської фортеці (Хмельницька область) стала найкращою в 2015 році серед фотографій пам’яток культурної спадщини України для Вікіпедії. 

Загалом в українській частині конкурсу було завантажено найбільше фото серед всіх країн-учасниць — понад 41 тисячу фотографій більше 14-ти тисяч об’єктів культурної спадщини, інформують на офіційній сторінці конкурсу.

3334 пам’ятки були сфотографовані вперше. Участь у конкурсі взяли 232 автори, троє з них потрапили в десятку найактивніших завантажувачів фото у світі.

Міжнародний проект “Вікі любить пам’ятки” спрямований на створення повної ілюстрованої інформаційної бази про культурний спадок світу; зібрані фотографії будуть використані у Вікіпедії. У 2015 році конкурс відбувся у 33 країнах. У межах проекту були нагороджені автори найкращих фотографій та автори, що сфотографували найбільшу кількість об’єктів, загалом та за областями.

Виставка переможців робіт учасників конкурсу проходитиме в Лаврській дзвіниці Києво-Печерської Лаври й триватиме до 27 листопада 2015.

Поділитись

Коментарі

Вгору