Черкаський фотограф показав дивовижне сяйво Буцького каньйону (фото)

13 травня 2015, 13:47

1

Буцький каньйон на Черкащині останнім часом стає все більш популярним для відвідин туристів, хоча ще з десяток років тому про це місце знали хіба місцеві. Особливо привабливо це природне диво виглядає навесні і доказом тому є дивовижні світлини, що їх зробив на днях черкаський фотограф Сергій Біленко, пише ГромЧе.

– Я завжди сприймав Черкащину як край полів та лісів, поки не побував в дійсно унікальній місцині. Село Буки Маньківського району відоме з XVI століття і славиться своїми неймовірними краєвидами. Пропливаючи на човні серед скелястих берегів Гірського Тікича, я не міг повірити, що це Черкащина! – поділився враженнями Сергій Біленко. – Буцький каньйон, довжиною близько двох з половиною кілометрів, здіймає скелясті береги над бурхливою водою на висоту дев’ятиповерхівки. Дух захоплює! Особливо, якщо знаєш, що цим каменям два мільярди років. А це майже половина віку планети Земля!

2

Особливо дивовижним природне диво Черкащини виглядає нині, коли на сірих гранітних стінах почала квітувати авринія скельна (Aurinia saxatilis). Через це і весь каньйон нині ніби сяє жовтим.

– А ще Буцький каньйон – це ні з чим не зрівняний шум бурхливої води, в якій в’ються довгі пасма водоростей. І запах квітучої природи, – відзначає черкаський фотограф. – На гранітних брилах можна побачити скельні гаки для альпіністів, які тут тренуються. В 1929 році почала працювати Буцька гідроелектростанція, її руїни й досі височіють на березі Тікича. Одним словом, місце незвичайне і цікаве, але як і завжди, близьке сусідство з населеним пунктом не йде на користь. До каньйону можна під’їхати просто на машині, що приваблює численних відпочиваючих, які залишають сміття та сліди від вогнищ. Так чи інакше, місцевість має неабиякий туристичний потенціал.

3 4 5 6 7 8 9 10

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору