Черкаський фермер отримає 740 тисяч гривень компенсації через незаконні дії держвиконавця

01 липня 2014, 13:53

 

Суд стягнув з державного бюджету на користь черкаського фермерського господарства «Вячеслав»740 тис грн. шкоди. Про це свідчить постанова Вищого господарського суду від 17 червня, інформують "Наші гроші".

Ця шкода була завдана фермерському господарству діями державного виконавця у 2007 році. Тоді на виконання провадження по стягненню боргу на загальну суму 622 тис грн. із засновника і директора ФГ «Вячеслав» Миколи Деркача держвиконавець Віра Дика (Денщикова) незаконно описала, арештувала, вилучила та не повернула трактор Т-150К та грунтооброблювач АП-6 типу «Європак», що належали на праві власності ФГ «Вячеслав».

Техніка у підприємства була вилучена за заборгованостями Деркача кредитній спілці «Імперія» на суму 553 тис грн. і Володимиру Франчуку на суму 69 тис грн. Держвиконавець вилучила і передала техніку фермерського господарства на зберігання заступнику голови правління КС «Імперія».

У 2010 році суд визнав дії держвиконавця незаконними, скасував арешт техніки і зобов’язав державну виконавчу службу повернути майно фермерському господарству. Проте виконавча служба цю техніку вже не знайшла.

Таким чином суд дійшов висновку, що фермерському господарству завдано збитки у розмірі залишкової вартості зазначеної техніки на загальну суму 407 тис грн., а також неодержання у 2007 році доходу на суму 343 тис грн. у зв’язку з неможливістю здійснення оранки землі трактором та проведення передпосівного обробітку та культивації землі грунтооброблювачем на замовлення СТОВ ТД «Городищеагро».

При цьому суд відмовив фермерському господарству у стягненні з держбюджету на його користь також упущеної вигоди в розмірі 2,82 млн грн., яку «Вячеслав» міг одержати у 2007-2011 роках, використовуючи вказану техніку, а також неодержаного доходу від реалізації власних зернових культур на суму 11,53 млн грн. з огляду на недоведення підприємством достатніми доказами факту вжиття ним реальних заходів для отримання такої вигоди.

Зауважимо, що проти керівників КС «Імперія» була порушена кримінальна справа за фактом привласнення грошей вкладників. Наприкінці 2010 року справа була скерована до суду. Справа проти одного з керівників спілки досі розглядається. За даними ЗМІ, голова КС «Імперія» Любов Тертиця померла через місяць після затримання у 2009 році. Її підозрювали у привласненні близько 8 млн грн.

Поділитись

Коментарі

Вгору