Сповідь браконьєра. Журналістам вдалося дізнатися, хто в Черкасах покриває незаконний вилов риби. Про промислові масштаби та астрономічні суми хабарів, інформують "Подробности".
Це Роський іхтіологічний заказник - природні нерестовища Дніпра. Ловити тут заборонено не те що під час нересту, а й навіть у сезон. Проте рибалок не лякають ані величезні штрафи, ані конфіскація майна.
- Нема, там хлопці молоді на березі .. нема де ловити. Ну, ви розумієте - нерест. Вихід на воду заборонений для човнів.
На перший раз пенсіонер відбувся попередженням. Вже потім інспектор зізнався - в період нересту на любителів час не витрачає. Адже весна - "гаряча пора" не тільки для інспекції, а й для браконьєрів.
- Це ікра тарані. Кожна ікринка це була б рибина.
За півгодини інспектори знімають до десятка сіток. Увесь берег заставлений човнами, на воду ніхто не вийшов. Начальник відділу обласної рибоохорони пояснює - браконьєри заздалегідь знали про рейд. І припускає - інформацію їм здають його колеги.
Олександр Богун, начальник відділу охорони водних біоресурсів ГУ рибохорони в Черкаської області:
- З ними боротися неможливо. Тому, що ти витягаєш сітку - через півгодині вже нова стоїть. Ці всі діяння покриваються місцевою владою, сільський голова й інспектор, які працюють в тихих районах.
Цей чоловік просить не називати його імені і сховати обличчя. Він із 14 років займається браконьєрством. Його село розташоване саме на березі Роського заказника. Каже, кожен третій - живе з води. У браконьєрів свої правила - річка поділена на сектори, на чужу територію - зась. А з місцевим рибнаглядом - контакти вже налагодили.
Браконьєр:
- Я виходжу на рибалку - мене ніхто не трогає, не знімає моїх сіток, я ставлю сітки. Він їх охраняє, так як сторож, я можу спати спокійно. Бо сітки мої стоять. З каждої рибалки третя частина, це 500 гривень мінімум, каждий день. Ну, човнів 20 виходе на воду в період нересту, це точно. - А платять всі? - Ну, платять десь мужчин 10.
Чоловік запевняє - про все це знають і в сільраді. Втім, пояснювати нічого не збираються. Голова - у відрядженні, а секретар про браконьєрів і заборону на риболовлю навіть не чула. Але пообіцяла розібратись.
- Було розпорядження губернатора Ткаченка, на нерестовий період, щоб човни на воді не знаходилися... Приймемо до відома. Відправимо землевпорядника і вирішимо це питання.
Станіслав Кухарчук, кореспондент:
- А ось наш герой вирішив розібратися із корумпованим інспектором самостійно. Кілька місяців тому працівник рибнагляду підняв для свого підшефного тариф. Чоловік підрахував - так працювати йому буде не вигідно і написав заяву в міліцію. Там поки що - мовчать.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram