Аварійні дерева, підвищена пожежна небезпека та зміна екосистеми лісу. 160 гектарів лісового масиву Черкаський бір перетворюється на сухостій. Тут 60% хворих та всохлих дерев. Це землі природо-заповідного фонду, тому проводити рубки Черкаський лісгосп не може. Уже 7 років керівництво звертається до Міністерства екології з проханнями дозволити врятувати насадження, проте дозволу досі немає. Тим часом ліс гине та перетворюється на загрозу для місцевих жителів, інформує "ЧСН".
57-річний Григорій Перепелиця все життя мешкає у с. Руська Поляна поблизу соснового масиву. Каже: останні 5 років у ліс ходити страшно. А поруч із аварійними соснами пролягає дорога Черкаси-Канів.
Загалом територія Черкаського бору сягає 22 тисяч гектарів – і вся потребує рубок, найгірша ситуація на 160 гектарах природно-заповідного фонду.
Причинами масової гибелі насаджень головний лісничий Черкаського лісгоспу Станіслав Левицький називає природні фактори.
Із пошкоджених дерев шкідники розповсюджуються і на сусідні здорові. Так щомісяця нові ділянки лісу перетворюються на сухостій і створюють підвищену пожежну небезпеку. Голова громадської організації "Екосвіт" Людмила Ткаченко б’є на сполох – зникнення лісів приведе до глобальних катастроф.
Щоб пустити під сокиру загиблі дерева і посадити нові – необхідно отримати погодження від Міністерства екології та природних ресурсів. Директор Черкаського лісгоспу наголошує – вони вже 7 років намагаються добитися дозволу хоча б на санітарну рубку.
До поновлення масивів Черкаський лісгосп готовий. У розсаднику підростають півтора мільйона саджанців сосни. Проте, коли ці малюки замінять аварійні сухостої – залежить від Міністерства екології та природних ресурсів.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram