“Черкаський Азот” зупиняє виробництво карбаміду через падіння тиску газу

07 березня 2017, 11:57

Вчора, 6 березня, о 17:00 тиск газу у Рівнеазоту та Черкаського Азоту різко скоротилося з 10 до 7 бар. Виробництво аміаку зупиняється автоматично. Заводи були змушені почати процедуру "гасіння" агрегатів аміаку. Про це повідомляє infokava.com із посиланням на Інфоіндустрію.

Це призведе до скорочення виробництва селітри в Рівному до 50%, а в Черкасах до повної зупинки виробництва карбаміду.

Раніше почалася зупинка агрегатів виробництва селітри в Сєвєродонецьку. Ситуація надзвичайна, так як в даний момент заводи відвантажують товарну продукцію, продану ще в грудні і січні. Значна частина цього товару вже продана аграріям або трейдерам у регіонах. Україна гостро потребує селітру і карбамід, а імпорт фізично здійснити неможливо - не вистачить часу, адже сезон внесення в країні вже розпочався.

Після зупинки агрегатів аміаку в Черкасах і в Рівному заводи ще можуть працювати на привізній" імпортному аміаку, однак, виробництво в Сєвєродонецьку зупиняється через подорожчання аміаку на світовому ринку до $300-310 за тонну, FOB, що призвело до зростання цін на імпорт в Україну до 270-290 дол за тонну. З такою ціною сировини, селітра в Україні повинна бути дорожче на 1400 грн/т. Фізично до зростання цін ринок України не готовий.

Нагадаємо, 6 березня на Одеському припортовому заводі почалося виробництво товарного карбаміду і аміаку. Відновлення роботи ОПЗ почалося в перших числах березня.

Ostchem Holding AG - холдингова група, що об'єднує групу хімічних підприємств, які виробляють мінеральні добрива, органічні кислоти, діоксид титану, кальциновану соду, рідкий азот та інші хімічні продукти. OSTCHEM Holding входить до складу фінансово-промислової групи компаній Group DF Дмитра Фірташа. Група володіє компаніями і підприємствами в Східній і Центральній Європі і Центральній Азії, включаючи Україну, Естонію, Росію, Швейцарію, Італію і Таджикистан.

Вгору