Координатор Всеукраїнської ініціативи “Активна Громада” у Черкасах Сергій Слинько був обраним на посаду координатора (керівника) регіонального офісу реформ з децентралізації та розвитку в Черкаській області.
Відповідну інформацію опублікували на офіційному сайті Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, пише Іnrespublica.
Сергію, Вітаємо тебе з перемогою у конкурсі. Що означає бути координатором регіонального офісу реформ?
Це означає, що я буду координувати роботу регіонального офісу реформ з децентралізації та розвитку в структурі Мінрегіонбуду, яка створюється за підтримки європейських донорів. Офіси створюються як юридичні особи для підтримки впровадження реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади, тощо. Робота офісів забезпечить фінансову та правову допомогу, комунікаційний напрям, консалтинг з питань планування територій, соціального захисту, освіти, медицини. За словами Геннадія Зубка, в таких офісах працюватиме по 12 осіб.
Розкажи, яким чином ти проходив конкурсний добір?
Конкурс почався ще у квітні. Я подав документи, але під час регіонального етапу відбору не мав змоги фізично взяти участь у співбесіді, коли збиралася конкурсна комісія. В цей час був залучений Інститутом “Республіка” як консультант з питань децентралізації у восьми регіонах України й частково знаходився у роз’їздах. Очевидно через це конкурсна комісія при ОДА й не рекомендувала мене для проходження конкурсу в Мінрегіонбуді. У червні з’ясувалося, що серед рекомендованих в ОДА кандидатів представники Мінрегіону та міжнародних партнерів обрали лише одного для проходження наступних етапів конкурсу. А мене з іншою конкурсанткою запросили представники Європейського Союзу та GIZ. Фінальний етап відбору складався з IQ-тестування та співбесіди. Цікаво, що використовувалося тестування на загальні здібності (General Skills), яке проходили працівники Національного Антикорупційного Бюро України. Судячи з перемоги у конкурсі, вочевидь, я набрав сумарно найбільшу кількість балів за результатами цих двох компонентів серед претендентів з Черкас.
Чому вирішив взяти участь у конкурсі?
Вирішив подаватися на конкурс, адже на власні очі побачив наслідки децентралізації у різних країнах світу. Як вони подолали проблеми на шляху реформ. Я постійно вдосконалюю свої знання у цій сфері, щоб могти розповісти громадянам, що ж це за процес такий і навіщо він Україні. Постійно стежу та беру участь у експертних дискусіях щодо особливостей впровадження реформ в Україні. Тим паче, Черкаська область має дуже великий потенціал і дуже хочеться, щоб область мала кращі показники стосовно реформ, пов’язаних з децентралізацією.
Я налаштований показати результат. Для мене особисто не важливий кількісний показник — щоб усі громади швидко об’єдналися — важливо показати якісні зміни у об’єднаних громадах.
Які якісні показники ти вважаєш найбільш показовими?
По-перше, як громади залучають кошти з ДФРР, донорів, бізнесу та інвесторів. По-друге, як витрачають наявні в громадах кошти: згідно зі стратегією чи ситуативно? який відсоток йде на розвиток, а який на “проїдання”? наскільки раціонально використовують державні субвенції. І безумовно те, наскільки послуги у громадах наближені до населення.
Чи будеш ти й надалі займатися громадською діяльністю?
Звичайно буду займатися громадською діяльністю. Переконаний, що як координатор “Активної Громади” та регіонального офісу з реформ та розвитку зможу більш вдало поєднати роботу з владою та з громадянами для сприяння реформам в контексті децентралізації та розвитку.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram