Добратися з пункту А в пункт Б і не потрапити під кулі снайпера – з таким завданням впоралися не всі черкаські журналісти, які були присутні на тренінгу, присвяченому безпеці журналістської роботи під час громадських заворушень. Імпровізованими снайперами виступали місцеві страйкболісти, які стріляли гумовими кулями в живі мішені. Однією з найспритніших серед дівчат виявилася позаштатний кореспондент газети «Акцент» Ірина Зінченко.
– Двічі влучили в бік, і кілька разів у ногу. Було трохи боляче, тому розумію, як це може бути насправді, – розповідає молода журналістка. – Коли на початку була теоретична частина і дещо обговорювали, сміялися, після практичної, коли мене «підбили», сміятися хотілося менше. Я зрозуміла, що до роботи в небезпечних умовах потрібно готуватися набагато ретельніше, і одного дня замало. Але навіть такого навчання достатньо, щоб затямити, наскільки небезпека може бути раптовою і наскільки ти можеш бути неготовий до неї.
Не лише залишитися в живих, а й зібрати інформацію для майбутнього матеріалу черкаських колег навчали столичні журналісти-тренери, представники незалежної медіапрофспілки Юка Гаврилова та Еміне Зіятдінова, які мають великий досвід роботи в екстремальних умовах та пройшли відповідну підготовку у фахівців з безпеки Міжнародної федерації журналістів.
– Свою роботу потрібно планувати, це може значно збільшити шанс вижити, – зауважила пані Юка. – Тому безпеку потрібно зробити звичкою навіть у повсякденному житті.
Тренери навчали планувати відрядження, як правильно діяти під час громадських заворушень та повстань, а також розповіли про балістичну загрозу.
Захід було проведено в межах роботи об’єднаного Центру допомоги журналістам НСЖУ та НМПУ, який працює за підтримки Міжнародної федерації журналістів, Польської асоціації журналістів та інших організацій-партнерів.
Подібні тренінги відбулися у Херсоні, Києві, Рівному, Вінниці та Львові.
За інформацією Черкаської обласної організації НСЖУ
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram