Коли кожна секунда на вагу золота, а водії вперто не чують спецсигналу "швидкої", змусити їх дотримуватися правил дорожнього руху мають штрафи. Відкрутитися від покарання не вдасться – автівки черкаських медиків віднедавна обладнані спеціальними "очима", інформує "ВІККА".
- Записи з відеореєстраторів допомагають у вирішенні конфліктних ситуацій на дорозі. З ними спокійніше їздити, – зізнається водій карети "швидкої" Олександр Завалко. Чоловік сів за кермо "швидкої" рік тому.
Відеореєстратор вмикається, як тільки карета швидкої рушає з місця. Після закінчення зміни водій здає карту пам'яті із записом звіту про поїздку. У випадку виявлення порушення, наприклад, коли водії на сигнал не поступалися дорогою, така інформація передається правоохоронцям.
Директор КУ "Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Черкаської обласної ради" Владислав Свириденко у свою чергу сподівається, що обладнають такими технічними засобами усі карети "швидкої". Наразі на балансі Центру 131 автівка.
- На мою думку, всі автомобілі швидкої медичної допомоги мають бути забезпечені не тільки GPS-трекерами (85 відсотків автомобілів ними оснащені), а й відеореєстраторами. Можливо, у нас переглянуть законодавство і так, як у всьому світі, запис із відеореєстратора буде доказом у суді, – зазначає директор КУ "Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Черкаської обласної ради" Владислав Свириденко.
Та поки що за ненадання переваги в русі "швидким" водієві доведеться сплатити штраф у розмірі від 510 до 680 грн. Це передбачено Кодексом України про адміністративні правопорушення.
- Під час ДТП, коли на місці працює оперативна група, записи з відеореєстратора можуть бути долучені до матеріалів провадження, і можуть враховуватися під час розслідування, – додає начальник сектору комунікації ГУ Національної поліції в Черкаській області Дмитро Грищенко.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram