Черкаських освітян готують до гіршого

25 лютого 2015, 14:25

227a92317280f467c3420eb85e2e17bb_XL

Освітяни тепер не тільки навчають і виховують, а й мусять бути готовими до захисту дітей від загроз їхньому життю. До можливості техногенних і природних катастроф додалися нові — воєнного характеру й проявів тероризму.

На цьому наголошує директор департаменту освіти і науки облдерж­адміністрації Валерій Данилевський, повідомляє Черкаський край.

— У першу чергу посилено захист дітей із цілодобовим перебуванням у зак­ладах освіти, — наголосив Валерій Вікторович. — Адже їхня безпека — цілком у руках педагогів. Крім того, в центрі нашої уваги — питання управління галуззю під час виконання завдань цивільного захисту.

Щоб навчити освітян не надто звичного роду діяльності (скажемо прямо, раніше цивільний захист не був серед пріоритетів діяльності вчителів), департаменту освіти й науки та навчально-методичному центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності області доводиться «саджати за парти» самих педагогів. Заняття проходять на базі освітніх закладів. Вони відбулися в Канівському, Кам’янському, Звенигородському, Маньківському районах. Позачергово пройшли підготовку 476 осіб керівного складу органів управління й структурних підрозділів закладів освіти.

Як зазначають фахівці обласного навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Олексій Биков і Юрій Дроговоз, їхня установа спільно з центром практичної психології та соціальної роботи обласного інституту післядипломної освіти педпрацівників надають методичну та практичну допомогу з організації і ведення цивільного захисту учасників навчально-виховного процесу щодо дій у надзвичайних ситуаціях. Таке тренування вже відбулося в Черкаському автодорожному ліцеї.

Крім педагогів, навчають і дітей. І йдеться не тільки про звичайні шкільні дисципліни «Безпека життєдіяльності людини», «Основи здоров’я», «Захист Вітчизни». Як кажуть, усе нове — це добре забуте старе. Тож впроваджують юнацькі спортивно-військові патріотичні ігри та системи змагань за програмами «Захист Вітчизни», козацьку гру «Джура». У межах всеукраїнського дитячого руху «Школа безпеки» проводять змагання за нормативами цивільного захисту.

— Головним завданням є морально-психологічна і практична підготовка учасників навчально-виховного процесу до дій в умовах небезпеки, — зазначає заступник начальника штабу цивільного захисту департаменту освіти і науки ОДА Микола Герман. (Нещодавно він проводив навчання для працівників департаменту.) — Ми маємо бути готові до гіршого. Мусимо добре вміти захищати дітей за будь-яких умов. Діти — головні «працедавці» учителя.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору