Черкаському журналісту погрожують розправою на шпальтах місцевої газети

08 квітня 2015, 08:15

1Черкаському кореспонденту «Газети по-українськи», позаштатному кореспондену видання «Дзвін» Юрію Стригунупогрожують на шпальтах тальнівської газети «Рідна земля» (м. Тальне Черкаська обл.). Про це повідомляє Телекритика з посиланням на видання «Знай»

В останньому номері газети «Рідна земля» «моделюють» ситуацію, як журналіст Юрій Стригун може «раптово перечепиться через прутик і вдариться голівонькою об асфальт».

За словами Юрія Стригуна, газета «Рідна земля» належить депутату Черкаської обласної ради і директору Тальнівського хлібокомбінату Олександру Короткову, щодо діяльності якого журналіст зробив кілька розслідувань: «За останні три роки я зробив кілька розслідувань з приводу діяльності Олександра Короткова. Колишній заступник Партії регіонів в обласній раді був призначений на один з найбільших хлібокомбінатів України у Черкаській області, довів його до банкрутства і сам приватизував. Тепер його газета перейшла до відкритих погроз».

У статті в «Рідній землі» від 1 квітня, підписаній псевдонімом Злоба Денний, йдеться про те, що журналіст своїми статтями про приватизацію Тальнівського хлібокомбінату відлякує інвесторів та вставляє палиці в колеса власникам.

«Пан Стригун має стільки "друзів" в районі, що абсолютно не матиме ніяких підстав, коли раптом перечепиться через черговий "прутик" в Тальному і вдариться своєю голівонькою об не покладений на тому місці асфальт, звинувачувати в тому Комбінат чи Депутата. Це абсолютно не погроза, боронь Боже! Просто, ми моделюємо ситуацію, коли "абсолютний поборник правди" , отримавши черговий струс мозку - у тому числі і від своїх "друзів" чи "Інвесторів" - звинуватить в тому знову Комбінат хлібопродуктів», - йдеться в матеріалі.

2

За словами самого Юрія Стригуна офіс газети розташований на території хлібокомбінату, а директор підприємства Олександр Коротков безпосередньо фінансує друк видання.

Виданню «Знай» не вдалося отримати коментар Олександра Короткова щодо його причетності до «Рідної землі». Через своїх помічників він переказав, що згоден у приймальний день зустрітися для розмови, спілкуватися ж по телефону відмовився, пише видання.

Юрист Інституту масової інформації Максим Ратушний вважає, що подібні формулювання у статті можна назвати явним тиском на журналіста та свободу слова. «ЗМІ мають максимально поширити цю новину, бо після таких прямих погроз журналіст може припинити свою діяльність суто з міркувань власної безпеки», - зазначив юрист.

Пан Стригун заявив, що вже написав заяву до міліції і планує заявити також у прокуратуру. Він продовжуватиме розслідувати діяльність депутата та ситуацію навколо хлібокомбінату.

«Зброї у мене немає, тому більше ніяк захищати себе я не зможу. Але мова йде про мільйонні оборудки, тому зупинятися я не буду», - каже журналіст.

Як повідомляє «Знай», Олександр Коротков народився у Донецьку, там же почав свою професійну діяльність. Декілька років керував комбінатом «Хліб України» в Сумах, пізніше - аналогічним державним підприємством у м.Тальне Черкаської області. Із середині 2000-х пан Коротков став депутатом обласної ради від «Партії регіонів», зараз - від групи «Гідність».

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору