Черкаському “Азоту” закрутили газовий вентіль

02 жовтня 2014, 12:41

газВиробникам мінеральних добрив запропоновано самим подбати про те, як забезпечити себе газом. Відтепер їм дозволено використовувати лише імпортний газ, причому тільки той, який вони самі закуплять за кордоном.

Кабінет міністрів ухвалив рішення заборонити виробникам мінеральних добрив використовувати український газ внутрішнього видобутку і газ, який знаходиться в ПГС. Як зазначається, такий крок продиктований необхідністю “економії газу”, інформує Рідна Черкащина з посиланням на zn.ua.

Відповідну постанову №488 Кабмін затвердив 29 вересня, його текст оприлюднено на сайті уряду. “… Припинити використання для технологічних потреб природного газу підприємствами, які виробляють мінеральні добрива (код 20.15 за КВЕД), крім такого [газу], який буде імпортований цими підприємствами після набрання чинності цієї постанови”, – йдеться в документі. Заборона вводиться з 1 жовтня і до закінчення осінньо-зимового періоду 2014/15 року, “або до прийняття окремого рішення Кабміну”.

Як відомо, в Україні виробництво мінеральних добрив контролює олігарх Дмитро Фірташ. Йому через Group DF належать хімпідприємства черкаський “Азот” і “Рівнеазот”, концерн “Стирол” та інші. Варто відзначити, що в українських ПГС уже знаходиться кілька мільярдів кубометрів газу, які були закачані туди холдингом Ostchem (управляє хімічними активами Фірташа) в попередні роки. Однак, виходячи з вищевказаної постанови Кабміну, використати його не вийде.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору