Черкаські землевласники сплатили майже 58 млн. грн. податку

11 травня 2017, 06:33

Упродовж січня-квітня землевласники  та землекористувачі, які облікуються в Державній податковій інспекції у м. Черкасах, сплатили до місцевого бюджету  57,8 млн. грн. плати за землю, що на 8,6 млн. грн. або на 17 відсотків більше у порівнянні з аналогічним показником минулого року, інформує Державна податкова інспекція у м. Черкасах.

Так, юридичними особами було сплачено 51,2 млн. грн., або майже на 8 млн. грн. більше у порівнянні з минулим роком. Про це  поінформував в.о. начальника Державної податкової інспекції у м. Черкасах Дмитро Таран.

21 березня 2017 року набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 23.01.2017 № 9 «Про внесення змін до форми Податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності)» (опубліковано в бюлетені «Офіційний вісник України» від 21 березня 2017 року № 23), який вніс зміни до форми Податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності).

Зокрема, наказом передбачено відображення в декларації:

- не лише місяця і року, а також і дати державної реєстрації прав на земельну ділянку, а також дати документу, що засвідчує/підтверджує право оренди землі;

- площі земельної ділянки не лише в га, а також і в кв. м.;

- нормативної грошової оцінки одиниці площі земельної ділянки.

Крім того, при уточненні податкових зобов’язань більше не потрібно буде розмежовувати суми збільшення/зменшення податкових зобов’язань на ті, за якими ще не настав строк сплати, і на ті, за якими строк сплати вже минув.

Згідно з пунктом 46.6 статті 46 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI (зі змінами та доповненнями) до визначення нових форм декларацій (розрахунків), які набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення, є чинними форми декларацій (розрахунків), які діяли до такого визначення.

Вгору